Wpis z mikrobloga

@akhdir Dziękuję ci za informację. Właśnie tego chciałem się dowiedzieć, jak dokładne są te analizy.
Miałem nadzieję, że podają dokładnie jaką ma się halpogrupę.
@gnomol:
Nie neguje, ale jak wyżej napisali u nas (póki co) to nie ma zbytnio sensu.
W ramach badania dna zrób sobie lepiej testy pod względem medycznym żebyś wiedział na coś się częściej badać lub uważać żeby nie zdechnąć przed emerytura lub zaraz po przejściu. Więcej pożytku z tego będzie
@gnomol: @obieq @akhdir @kuratowski @TreatMyLamboLikeAFisherPrice @pherseus
Testy autosomalne mają dwojakie zastosowanie.

Po pierwsze pozwalają oszacować grupowo procentowe pochodzenie etniczne wszystkich swoich przodków we wszystkich liniach do głębokości około 6 pokoleń. W sumie jest to tylko ciekawostka, nie służy jakoś bardzo rozwojowi nauki, można tylko potwierdzić lub zdementować legendy o pochodzeniu niektórych swoich przodków. Wyniki etniczne pokazywana na stronie danego laboratorium są względne, tzn. uzależnione od bazy danych użytkowników tego laboratorium którzy
@Wiktor1975: "możesz pobrać w postaci pliku i wgrać do bazy danych innego laboratorium"
To akurat zależy od strony bo jest np taki polski wynalazek jak badamygeny.pl który udostępni Ci conajwyzej raport pdf...
Ogólniebpod względami medycznymi najlepiej wychodziło 23andme jak porównywałem ale nie wysyłają do polski...(Tzn tylko ancestry bo medical już nie. więc zostaje MyHeritage i wgrywanie na inne strony propetheis czy coś takiego albo Nebula która jest sporo droższa, ale niby
@gnomol: Możesz zrobić sobie za darmo test DNA (autosomalny) jeśli spełnisz następujące warunki:
a) tworząc drzewo genealogiczne po raz pierwszy w Ancestry: dodaj co najmniej 50 osób z 4 pokoleń w ciągu 3 miesięcy
b) dodając osoby do istniejącego drzewa w Ancestry: dodaj co najmniej 100 nowych osób do tego drzewa

W podziękowaniu za udział, Ancestry oferuje jeden bezpłatn test autosomalny AncestryDNA lub bezpłatny dostęp do bazy danych Ancestry (World Explorer/Wolrd