Wpis z mikrobloga

#gielda
Jakie macie zdanie na temat PPK w Polsce i jak wg was wpłynie to DŁUGOTERMINOWO na rynek akcji?

Osobiście moje zdanie jest takie, że to niesamowita okazja bo wraz z wzrostem stopnia uczestnictwa ludzi w tym programie będą pompowane ogromne pieniądze w rynek polskich akcji, widzę potencjał i chęć rządu w przekierowaniu naszego systemu emerytalnego w coś na wzór systemu USA co było by niezłym katalizatorem do długotrwałego wzrostu analogicznego do tego z rynku akcji w USA

PPK to gwarantowany kupiec na polskie akcje po jakiej cenie by nie były, gdzie decydują fundusze....XTB po 300pln za akcje ? czemu nie można kupować za pieniądze pana Janka itp itd

Co wy myslicie o tym ?
  • 11
@Potezny_PiSowski_Inwestor: ppk na pewno jest impulsem 'na wzrosty' a nie 'na spadki' ale nikt nie bedzie w stanie ocenic na jakim poziomie bylby wig20 bez ppk ani nie zrobisz pod to strategii, wiec jak dla mnie to troche jalowa dyskusja. Ogolnie polska gielda jest od stycznia 2022 na grubym minusie nominalnie a co dopiero realnie, wiec ja jestem w sensie nominalnym bardzo bullish w perspektywie kilku lat - zwyczajnie nie widze