Wpis z mikrobloga

Człowiek z wiekiem staje się coraz bardziej świnią. Pamietam jak będąc na studiach oglądałem program pana Makłowicza, w którym wychwalał on serki ołomunieckie zaznaczając przy tym, iż dla niektórych ich silna woń może być problemem, jednakowoż smak wynagradza wszystko. Jako człowiek z natury ciekawy nowych smaków, nabyłem ów serek w nieistniejących już delikatesach Alma. Gdy po powrocie do domu skosztowałem tego rarytasu natychmiast zwymiotowałem wyrzucając resztę sera do kosza i wynosząc śmieci z domu by pozbyć się specyficznej jego woni.

Tak swoją przygodę z twarożkami ołomunieckimi zakończyłem na jakieś 15 lat. Lata mijały aż pewnego dnia, nie przypomnę sobie w jakich okolicznościach, znów zasmakowałem tegoż serka. Tym razem, co mnie totalnie zaskoczyło, bardzo mi przypadł do gustu. Dzisiaj kupuję te serki regularnie. Co więcej zawsze wybieram w sklepie te najbardziej dojrzałe, ciemne, lekko już wilgotne, które najmocniej czuć gównem. Tak, dobrze czytacie - gównem. Właśnie takie są według mnie najlepsze. Uwielbiam je choć faktycznie mogą być odbierane jako obrzydliwe i kiedyś przyprawiały mnie o mdłości. Czy to gusta się zmieniają czy człowiek z wiekiem świnieje?

#kuchnia #sery #gotujzwykopem #maklowicz #truestory #gowno #gownowpis
  • 3