Wpis z mikrobloga

Ma ktoś z Was okulary i jeździ w kasku HJC Rpha 70? Byłem go ostatnio przymierzyć i gąbki przy policzkach dotykają okularów i "podnoszą" je. Ten kask nie jest przystosowany pod okularników czy to po prostu ja mam taki nietypowy problem?
#motocykle
  • 6
@V1ru53k: a ja polecam, jak już musisz w okularach, zrobić sobie parę okularów z miękkimi np silikonowymi bokami oprawek i tyle. Mniejsze gąbki mogą pogorszyć przyleganie i stabilność kasku. A najlepiej nosić soczewki kontaktowe na moto.
@V1ru53k: Mam ten kask i moje okulary się pod nim mieszczą i nic mi nie uwiera, sprawdzałem na trzech różnych modelach. A mój łeb nie należy do najmniejszych. Inna sprawa, że jeżdzę w soczewkach bo to jest milion razy bardziej komfortowe (parowanie), Tobie też polecam.
@V1ru53k: mam go i jestem okularnikiem. w dłuższe trasy takie ponad 2h zakładam sobie soczewki, ale czasami zdarzy mi się zapomnieć i nic mi się nie dzieje. może troche mam podniesione oprawki na uszach, ale albo sobie poprawie albo to mi nie przeszkadza. jednak po 3-4h już mnie uwiera, ale wtedy to mnie uwiera wszystko i musze planowac sobie chociaż na chwile zdjąć kask