Wpis z mikrobloga

Podsumowując:
1. Jedź pod wpływem alkoholu
2. Uderz w motocyklistę
3. Ucieknij z miejsca zdarzenia (bo nawet nie zauważyłeś, że jesteś sprawcą kolizji
4. Motocyklista podnosi się i Cię dogania mówiąc, żebyś się zatrzymał i wszystko ma nagrane
5. Znowu uciekasz
6. Sprawa trafia do sądu i dostajesz karę
7. Trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i 12k grzywny
8. Nazywasz się Jerzy Stuhr

Zawsze mnie wkurzają niewielkie kary dla gwiazdorów-przestępców. Uważam, że kary powinny być dla nich jeszcze większe, jako wzór i sygnał do pozostałych, że za złamanie prawa jest kara, a Twój status społeczny nie ma wpływu na jej wysokość.

#kierowca #samochod #alkohol #kierowcy
Pobierz BlackBlack - Podsumowując:
1. Jedź pod wpływem alkoholu
2. Uderz w motocyklistę
3. Uc...
źródło: 9079b138-28e7-48dc-b7db-8343aa3d2b33 (1)
  • 53
@BlackBlack: Wyrok jest jaki jest, bo nie doszło do poważnych obrażeń zdrowotnych u poszkodowanego. Grzywna i nawiązka to łącznie 18k + zakaz prowadzenia pojazdów na trzy lata, co nie odbiega od standardów orzeczniczych w tego typu sprawach.

Twierdzenie, że ktoś powinien być karany przykładnie i surowo, bo jest znany przypomina jakieś reżimy, które robią takie pokazówki. Tak samo nie jest to powód, aby kogoś traktować łagodniej.

Osobna sprawa to podejście i
@BlackBlack To sobie sprawdź ile dostała Kozidrak, podpowiem: DUŻO więcej niż zazwyczaj w takich sytuacjach dostaje szary Kowalski. Gdzie tu sprawiedliwość? Wszyscy powinni mieć takie same prawa i obowiązki a nie jakieś wybieranie, ten jest ksiądz to kara 100 zł ale to jest aktor to temu damy już 1000 zł bo bogaty złodziej.
@BlackBlack: Podsumowując:
- mieszkasz w Polsce te 20 lat,
- dziwisz się, że jest jak jest.

Zawsze śmieszy, gdy ktoś mieszkając tu te 20 lat i więcej dziwi się, że jest jak jest.

@BlackBlack: Identyczna akcja z taksiarzem. Potrącił mnie na pasach i po 5min czekania stwierdził że mu się spieszy i zwiał - dostał 2 lata zakazu i pare tysi kary, więc wyrok jest "standardowy" raczej.
EDIT dodam że potrącił skręcając, nic mi się na szczęście nie stało oprócz fioletowego guza wielkości arbuza na udzie przez miesiąc, gdzie trzeba było odsysać raz krew.
@BlackBlack: że kogoś ukarano to jest coś. Przecież za rządu pisu swoi i pociotki mają immunitet i to idący w każdą stronę dalej po rodzinie. Ew. Jak kogoś rzuca na pożarcie to potem dom za bańkę
12k dla niego


@pwone: jakie 12k?

"Zgodnie z orzeczeniem sądu S. musi zapłacić w sumie 1200 zł grzywny, 6 tys. zł. na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a także 4 tys. zł. tytułem kosztów procesowych."
to nie Finlandia, gdzie mandaty za uzależnione od wysokości zarobków


@gorylwemgle: Sędzia przy odczytywaniu wyroku powiedział, że grzywna tej wysokości została zarządzona na podstawie zarobków aktora, które wynoszą 6 tys. zł miesięcznie.
Zawsze mnie wkurzają niewielkie kary dla gwiazdorów-przestępców. Uważam, że kary powinny być dla nich jeszcze większe, jako wzór i sygnał do pozostałych, że za złamanie prawa jest kara, a Twój status społeczny nie ma wpływu na jej wysokość.


@BlackBlack: wszyscy są równi wobec prawa, a nie jakieś większe kary bo celebryta. xD