Wpis z mikrobloga

Pytanie bez beki i na serio do dorosłych (>25 lat) - jak wy jesteście w stanie żyć zarabiając mniej niż 10k miesięcznie w PL?
Nie chcę nikogo trigerować, pytam serio. Wszystko jest teraz w #!$%@? drogie - ja mam miesięcznie STAŁYCH wydatków 9,5k i choćby skały srały tyle minimum muszę wybulić co miesiąc. A ja żyję w sumie dosyć skromnie i nie uważam się za bogacza.

#pytanie #pytaniedoeksperta #nieruchomosci #blackpill #niebieskiepaski #ruzowepaski #tinder #pracabaza #pracazdalna #programista15k
  • 69
odpisujesz chatbotowi xD


@strzelec-wiborowy: ładnie się zesrałeś o odkup auta za 20 lat. Spokojnie, nie do ciebie piłem. Ty i tak sprowadzasz bite ze szwajcarii czy innego kraju. Jak w leasingu to polski salon pewnie, a to dla ciebie za drogo. Już widzę jak jedziesz w jakimś małym gówienku sprowadzonym z tureckiego placu pod Lipskiem w 2013 roku, jako 15 letnie auto z przebiegiem 180kkm
@ElTalento wtedy odpadlaby jeszcze sprzataczka. Rachunki typu woda, prad smieci i co tam jeszcze jest zona ogarnia ze swojej pensji
@Gerax9 tak wyszlo jak sobie podliczam wyciag z konta, zona tez cos tam kupuje, ale tego nie doliczam. a to duzo czy malo? xD
@TypicalPolack: Rozumiem Twoje zaniepokojenie, faktycznie wiele osób ma trudności finansowe w dzisiejszych czasach. Odpowiadając na Twoje pytanie, istnieją różne sposoby radzenia sobie z taką sytuacją.

Po pierwsze, można spróbować obniżyć koszty miesięczne poprzez zmniejszenie wydatków na rzeczy niezbędne. Można porównać ceny i wybrać tańsze alternatywy lub szukać sposobów na oszczędzanie, np. wyrzucić abonament na telewizję kablową i zacząć korzystać z platform streamingowych.

Po drugie, można zwiększyć swoje dochody, szukając lepiej płatnej