Wpis z mikrobloga

Co ten Krzysztof Bosak ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Bosak krytykuje, że żadne media nie piszą o zablokowaniu przez (prawdopodobnie) ABW strony "NCzasu!".
W Panoptykonie Pisaliśmy o tej fali blokowania Internetu, ale chcemy dzisiaj powspominać coś innego.

W 2021 roku, kiedy prowadziliśmy kampanię o tym, że polskie służby są poza kontrolą i uświadamialiśmy o potrzebie informowania o inwigilacji... NCzas, lekko mówiąc, nie był nią zachwycony.
Jednym z elementów kampanii była wysyłka przykładowej „informacji o poddaniu kontroli operacyjnej” z fikcyjnego urzędu. Wszystko było oznaczone tak jak wysyłka kreatywna, nie było mowy o pomyłce. NCzas pisał o akcji dosłownie:

Staszewski i Bodnar w akcji jak oszustwo metodą na „policjanta”. Gejowy działacz rozsiewa fałszywki, a RPO to promuje [FOTO]


Cieszymy się, że Tomasz Sommer zmienił zdanie o inwigilacji w Polsce. Szkoda że dopiero wtedy, kiedy padło na niego.
Dla koneserów cały artykuł na kopii strony.
---
Walcz o wolność i prywatność!
https://panoptykon.org/krs-0000327613
KRS: 0000327613

#ciekawostki #policja #polska #4konserwy #technologia
panoptykon - Co ten Krzysztof Bosak ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Bosak krytykuje, że  żadne media nie ...

źródło: Story(6)

Pobierz
  • 11
@Gandalf_bialy: my chyba mamy podobne uczucia. Rozumiemy, ze służby muszą mieć pewne środki, ale chcemy, by nie doprowadzało to do zamordyzmu i nadużyć.
Nie ukrywamy jednak - mamy uśmiech pod nosami, że to akurat Sommer z NCzasu poczuł na własnej skórze, że potrzebuje transparentnego działania służb. ()
@panoptykon: jakoś nie jestem przekonany że cenzura jest skuteczną metodą walki z patologią. Zgoda, współcześnie sporym problemem są fake newsy, oraz brak weryfikacji, ale też do tego doprowadził wyścig gazet/portali do najbardziej chwytliwego tytułu, "clickbaita". Może jestem idealistą, ale mam wrażenie że racjonalną dyskusją powinno się dać rozwiązać każdy spór ideologiczny ;)
@panoptykon:
Rozsyłalicie fałszywki, rozumiem, że jedną do Staszewskiego, który tego nie zrozumiał i zrobił imbę w internecie, że go polskie służby przeladują ? A Nczas po nim za to pojechał ?
@Jan998: rozsyłaliśmy przykładowe (i tak, "fałszywe", bo nie podszywaliśmy się pod służby) zawiadomienie o byciu inwigilowanym. Nie było jednak mowy o pomyłce - oprócz zawiadomienia w przesyłce był także list z wyjaśnieniem i opis naszej kampanii "Podsłuch jak się patrzy". Oczywiście, nie tylko Staszewski i Bodnar dostali taką przesyłkę.
Na samym zawiadomieniu jest też napis "kampania realizowana z programu Aktywni Obywatele...". Aktywnie odpowiadaliśmy też oficjalnym kontem na wszelkie pytania, by użytkownicy
Tomasz Sommer zmienił zdanie o inwigilacji w Polsce. Szkoda że dopiero wtedy, kiedy padło na niego.


@panoptykon: typowe

Kiedy przyszli po UBeków, nie protestowałem. Nie byłem UBekiem.

Kiedy przyszli po PZPRowców, nie protestowałem. Nie byłem PZPRowcem.

Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem komunistą.

Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem. Nie byłem socjaldemokratą.

Kiedy przyszli po liberałów, nie protestowałem. Nie byłem liberałem.

Kiedy przyszli po profesorów, nie protestowałem. Nie byłem