Wpis z mikrobloga

@pieknylowca: O dobrze że przypomniałeś mi o tym że muszę zajrzeć na facebooka koleżanki, która tam pracuje i która jet]st najlepiej zachowaną czterdziechą jaką znam, dałam jej z 10 lat mniej, a ponadto czasem daje fajne foty w bikini ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pieknylowca Teraz na stażu to z 1400 dają. I oferują dużo kursów. Można przez pup za darmo widlaka zrobić, jakieś sepy i tak dalej. Dla takiego człowieka bez jakichkolwiek perspektyw zarejestrowanie się urzędzie pracy i korzystanie z tych ich szkoleń to nie jest taka zła opcja. Lepsze to niż na zasiłku siedzieć, albo na rodzicach żerować.
  • Odpowiedz
@pieknylowca: kiedy byłem szczonem po technikum zatrudniłem się na taki staż 900pln. Najbardziej niedorzeczną rzeczą było to ile razy musiałem się stawić w tym #!$%@? urzędzie podpisywać jakieś papiery i zeznania. W ciągu trzech miesięcy byłem tam dwa razy przed stażem, dwa razy w trakcie i raz po zakończeniu. Zawsze dostawałem wezwanie pocztą i do dzisiaj zalega mi z dziesięć stron jakiś papierów typu "oświadczenie o nieuzyskiwaniu dochodów z handlu
  • Odpowiedz
@pieknylowca: "studia techniczne ukończone z wyróżnieniem, 15 lat doświadczenia...mamy ofertę pracy przy obieraniu ziemniaków w okolicznej wsi, co Pan na to?"
  • Odpowiedz
@pieknylowca ja tam dobrze wspominam tą instytucję. Dofinansowanie na rozpoczęcie działalności- ok. 20k, każdy brał mac booki i inne głupoty, zawijał działalność po roku, jedyny warunek to nie zawinąć się i opłacać ZUS, wtedy jakoś niecałe 500zł, tylko ja głupi podszedłem do tego na serio i do dzisiaj korzystam z urządzeń, które za to kupiłem.
  • Odpowiedz
Dla takiego człowieka bez jakichkolwiek perspektyw zarejestrowanie się urzędzie pracy i korzystanie z tych ich szkoleń to nie jest taka zła opcja.


@ktomizajalnazwy: Prawo jazdy zrobisz, kurs na widlaka, kursy językowe, jest naprawdę wiele opcji rozwoju. Wystarczy chcieć.
  • Odpowiedz
Lepsze to niż na zasiłku siedzieć, albo na rodzicach żerować.


@ktomizajalnazwy: Nieeee, przeciętny prol by chciał mieszkać w dużym mieście i jeździć nowym samochodem, co z tego że nawet nie ma żadnego kursu na cokolwiek? On ma "marzenia", do tego "mieśkanie prawem nie towarem" / "każdemu według potrzeb" i "wyrównywanie szans" oraz inne kretynizmy typu "sprawiedliwość społeczna" xD
  • Odpowiedz
@pieknylowca: bo urząd nie jest od "szukania pracy" lecz aktywizowania bezrobotnych i minimalizowania skutków bezrobocia. Sagę rozumiem, jednak Jacobs w pupie? za minimalną, to taki urzędnik może pozwolić sobie co najwyżej na fusy z biedronki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz