Wpis z mikrobloga

Czy to możliwe że alprox już w dawce 0,25 mg wyłącza mi lęki czy to placebo a dawka jest za mała? Jaka jest najmniejsza dawka ktora na was działa?

Edit - zaczynam brać alprox doraźnie na lęki (agorafobia) i potrzebuje porady. Chciałbym to brać 4-5 razy w miesiącu. Dawka 0,25-0,5 mg. Zakładam że nie stanę się uzależnionym wrakiem człowieka ale proszę o poradę bo to moj pierwszy raz. Jak oceniacie takie dawki, duzo czy mało?

#benzo #benzodiazepiny #alprox #nerwica
  • 6
  • Odpowiedz
Czy to możliwe że alprox już w dawce 0,25 mg wyłącza mi lęki czy to placebo a dawka jest za mała?

możliwe, niektórzy są bardziej wrażliwi niż inni. też kwestia nasilenia lęku. dalej nawet jak placebo to co za różnica: działa? działa.

Jaka jest najmniejsza dawka która na was działa?

zależy od stopnia zdenerwowania w danym momencie, jak średni to 0.5mg wystarczy, jak jest bardzo źle to 1-1.5mg.

Chciałbym to brać 4-5
  • Odpowiedz
  • 0
@10129: dzięki tego potrzebowałem. Ja wiem że trzeba sie wystawiać na lęk i dyskomfort bo wtedy tylko on może zdrowo minąć. Na codzień on mi przeszkadza ale nie chce skoczyć z mostu z tego powodu że jest. Problem w tym że mam pracę w ktorej wymagane są wystąpienia „publiczne”, wtedy nie bardzo moge sobie pozwolić na lęk. Zamierzam brać leki tylko wtedy.
  • Odpowiedz
. Ja wiem że trzeba sie wystawiać na lęk i dyskomfort bo wtedy tylko on może zdrowo minąć.

nie można uciekać przede wszystkim bym powiedział: jak rezygnujesz z czegoś co chciałeś/powinieneś z powodu lęku to w mózgu się zapisuje: uciekł czyli zagrożenie było realne -> należy podtrzymać/umocnić połączenia odpowiedzialne za ten lęk, bo skoro zagrożenie realne to ono ratuje życie :D

kwestia czy nie jest podobnie z benz (albo czymkolwiek działającym doraźnie)
  • Odpowiedz
  • 0
@10129: mnie trzeba namawiać żebym w mcdonaldzie zjadł a co dopiero leki brać rekreacyjnie xd jak zaczynałem ssri brać to miałem ataki paniki z samego faktu że nie wiedziałem jak one zadziałają na mnie xd

a ty wyszedłeś już z lęków? brałeś ssri? pomogły?

kwestia czy nie jest podobnie z benz (albo czymkolwiek działającym doraźnie) -> wziął lek wiec był on konieczny -> w podobnych sytuacjach trzeba chcieć leku xd


a
  • Odpowiedz
a ty wyszedłeś już z lęków?

w sumie to nie do końca, jest dużo lepiej bo dawniej nie funkcjonowałem praktycznie. ale ja mam zaburzenie osobowości a tego lekami nie da się pozbyc, tylko objawowo. musiałbym iśc na terapię, a mi za drogo.

brałeś ssri? pomogły?

brałem, w zasadzie to brałem ponad 15 leków różnych.
ogólnie pomagały w pewnym stopniu, ale na sytuacje gdzie lęk nie był bardzo silny, tam gdzie było bardzo
  • Odpowiedz