Wpis z mikrobloga

Tym razem wszedłem bez problemu do psychoterapeuty.
Chciałem pokazać swoj diagram co zrobiłem ale powiedział, że on wie na czym leki polegają o nie mam mu pokazywać takich rzeczy. Interesuje go co z tym zrobiłem.
Powiedziałem, że trochę lepiej, bo nie boje się iść z rodzicami do sklepu i samemu też mniej się boje, tak że jestem w stanie pójść.

No i co mógł bym zrobić dalej?

No, z tym jest problem, bo już wychodzenie na spacer i mycie się mnie męczy, tak że cały dzień myślę o tym, że będę musiał to zrobić.

No to on nie umie mi pomóc, wierzy, że cierpię ale samemu nie sprawi, że będę się dobrze czuł.

Coś tam było też o tym, że mówię że nie chce robić rzeczy, ale trochę nie wiem jak wyrazić taki stan chyba depresyjny.

Nie wiedziałem, co oprócz sklepu i spacerów mogę zmienić w życiu, więc mam zrobić listę rzeczy którą chciałbym zmienić na następny raz, albo to moja ostatnia wizyta.

Wracałem autobusem i moje wrażenie było takie, że to masakrycznie nieprzyjemne. Pociągiem dużo lepiej się jedzie.

Też po wyjściu z gabinetu mi przyszła myśl czy nie wrócić do pomysłu próby krótkich rozmów przez mikrofon. ehh może bym na takie coś się odważył
@Cadfael ty mi to zaproponowałaś?

To tyle.

#przegryw #qewnakwadracie #nerwica #terapia #fobiaspoleczna
  • 58
  • Odpowiedz
@qew12: mam fobie spoleczna, robie ogromne postepy, wiekszosc oczywiscie online (pracuje zdalnie), na zywo ciezko idzie ale jest lepiej niz lata temu. Mi najbardziej pomoglo:
- przed pojsciem gdzies wyszukanie opcji alternatywnych np. jesli pojde do tego sklepu i zrobie z siebie debilke, to zawsze moge juz tam nigdy wiecej nie isc i isc do sklepu X Y Z zamiast tego; nigdy sie nie zdarzylo, ale dawalo mi to komfort szczegolnie
  • Odpowiedz
@qew12: -
MOJE PROPOZYCJE
- zapytać o jakiś szczegół oferty regulaminu przewoźnika czy to pociągowego czy autobusowego wcześniej zapoznawszy się z regulaminem
- zapytać o szczegóły promocji jakiegoś sklepu typu Żabka
- zapytać o szczegóły działania aplikacji jakiegoś sklepu
- zapytać o szczegóły oferty w danym banku
- rozmienić kwotę ( najlepiej jak przyniesiesz drobne i poprosisz o zamianę na papierek)
- Kupić produkt i zwrócić
- zapytać na dworcu PKS
  • Odpowiedz
@qew12: ja też teraz zaczynam terapię, ale ja stwierdziłem że #!$%@?ę jakiś konwencjonalnych terapeutów. Nie mam czasu chodzić przez dwa, trzy lata i płacić ciężki hajs żeby słuchać jakiegoś pie.rdoenia i analizować w nieskończoność dlaczego jak miałem 5 lat kolega zabrał mi grabki.
Idę na hipnoterapie jedna wizyta to max 500 zł i kończysz tą zabawę po 4 spotkaniach. Zdecydowanie taniej i skuteczniej niż takie bawienie się w nieskończoność i zasilanie
  • Odpowiedz
@Svinsky:

Idę na hipnoterapie jedna wizyta to max 500 zł i kończysz tą zabawę po 4 spotkaniach

a co dopiero po 4 spotkaniu sie dowiadujesz ze to sciema?
Ja bym jeszcze zadzwonił do Wróżbity Macieja to zwiekszy szanse na powodzenie.
  • Odpowiedz
mam fobie spoleczna


@good: różowa której fobia społeczna polega na tym że ktoś może na nią spojrzeć na ulicy, ma czelnośc doradzać przegrywowi który umiera z samotności i nie jest w stanie wychodzić z domu sam bez rodziców.
Przez takich jak ty ludzie z prawdziwymi problemami sa lekceważeni.
  • Odpowiedz
@guguszp: to jeżeli się okaże że to ściema to i tak wyjdę na tym lepiej niż 80 procent normictwa latającego na zwykłą terapię. Utopię tylko 2k a oni przez kilka lat terapii z jakąś Julka po SWPS utopia zdecydowanie więcej.
  • Odpowiedz
@Glock17: no tak, bo kobieta nie moze miec fobii spolecznej, zapomnialam. wlasnie przez takich ludzi jak ty inni boja sie wychodzic z domu, idioci ktorzy oceniaja obcych ludzi na podstawie panujacych stereotypow albo swoich wyobrazen z wyimaginowanego swiata. dorosnij i przestan czytac wykop, bo ewidentnie tag przegryw ci szkodzi
  • Odpowiedz
  • 0
@qew12 możemy parę minut znajdę na luzie, nie widzę w apce opcji odblokowania priv, myślałem że mam otwarty.. zobaczę jutro na kompie
  • Odpowiedz