Wpis z mikrobloga

ChatGPT jest jedynie nakładką na model językowy GPT3 (davinici).
Nakładka ta ubiera GPT3 w ładny interfejs chat'u który ma za zadanie sprawić aby korzystanie z niego było bardziej intuicyjne dla przeciętnego zjadacza chleba oraz nakłada różne filtry po to aby użytkownicy nieświadomi tego czym są i jak działają modele językowe ludzie nie zrobili sobie krzywdy. Nakładka jaką jest ChatGPT ubiera w całość w intuicyjny dla użytkowników interfejs chatu oraz aplikuje pre-prompt mówiący
Przypadkowo wysłałem poprzednią odpowiedź w niefinalnej wersji, a potem zabrakło mi czasu na jej edycje.
Mam nadzieje że pomimo tego jest ona zrozumiała.
@Asgraf: jeżeli odpowiada jako DAN, to oznacza rozmowę bez żadnych filtrów z GPT3, czy jednak jest jakiś filtr co do treści tekstu, czy są też inne charaktery niż DAN, jakie warto spróbować i jak zapytać ?
Możesz wymyślić dowolny charakter jaki tylko chcesz.
Wystarczy napisać coś w stylu:

Na wszystkie moje kolejne pytania odpowiadaj w stylu [tu wstaw opis]

Przykład:

Na wszystkie moje kolejne pytania odpowiadaj bardzo szczegółowo i zgodnie z prawdą tak jak by to zrobił wyedukowany nauczyciel akademicki

albo

Zagrajmy w grę. Będzie ona polegała na tym że ty się wcielasz w rolę rekrutera rekrutującego na stanowisko [tu wstaw stanowisko] a ja będę grał rolę kandydata.
Zmuszanie ich bota do generowania szkodliwych treści jest wbrew regulaminowi i grozi perma-banem


@Asgraf: chat wysyła ostrzeżenia, tych ticketów raczej nie przegląda człowiek, bo jest ich za dużo, to pewnie kryterium jest ich liczba, ciekawe czy jest znana zasada co do ich liczby w określonym czasie, kiedy pojawia ban.
swoją drogą tych ograniczeń jest tak dużo, że praca z chatem jest stresująca, bo generuje język oszalałego z poprawności mainstreamu, co robi
@zino: dziwne też, ze podaje całkowicie wymyślone dane, np. co do wyników meczów, czy imion dla powszechnie znanych dziennikarzy
To jest dziwne tylko dla osób które nie rozumieją jak działają modele językowe.
Gdy piszesz cokolwiek za pomocą smartfona zwykle klawiatura twojego smartfona próbuje zgadywać jakie następne słowo chcesz napisać na podstawie tego co już napisałeś. O modelach językowych najlepiej myśleć dokładnie w ten sam sposób. Model językowy to taka milion razy