Wpis z mikrobloga

Uwielbiam te miejsca we Wrocławiu gdzie na kostce nie widać pasów i masz jechać na pamięć. Jeszcze bardziej mi się podoba jak mamy te łaty asfaltu i jechanie po nich zgodnie z przepisami oznacza po jakimś czasie wymianę zawieszenia.

Natomiast najbardziej podoba mi się dyskusja speców od przepisów w komentarzach. Polecam sobie popatrzeć.

Takich nagrań w tym mieście spokojnie pewnie można robić znacznie więcej w ciągu dnia, a szans na zmianę nie widać niestety.
#wroclaw
  • 18
@Iudex: Generalnie ja naprawdę bym był ciekawy kto by tam mandat dostał od naszych wesołych policjantów.

Ten co chce skręcać jedzie przekraczając podwójną ciągłą, Marek za to nie jedzie przy prawej krawędzi drogi. U naszych asów to może oznaczać współwinę pewnie.
Dobrze, że mu powiedziała, żeby uważał, bo jak nic by Marek #!$%@?ł.


@Iudex: Jakbym słyszał swoją babę. #!$%@? auto wyjeżdża z jakieś bocznej uliczki, wymusza pierszeństwo, ja już od dobrych 0.3s mam wciśnięty hamulec, przewidziane 10 ruchów do przodu, analiza wiatru, deszczu, fazy księżyca, a ta mi krzyczy "miszczu, uważaj!!!!!!". Baby nie ogarniesz.
@Iudex: Znam to miejsce na pamięć. Wyjechał przed ciągłą. Dopiero kawałek dalej zaczyna się lewoskręt.

Nawet na filmie widać tył znaku w którym wyznaczony jest ten lewoskręt. W momencie kiedy zaczyna się trąbienie gość z naprzeciwka ma do niego jeszcze z 2 auta, a manewr zaczął znacznie wcześniej.

Zresztą tam już kilka razy miałem akcję jak ktoś wyskakiwał w tym miejscu i próbował wyprzedzać stojący na przystanku autobus. Generalnie tam jest
a szans na zmianę nie widać niestety


@Darth_Gohan: ostatnio przez tydzień omijałem wielką dziurę na Opolskiej, raz o niej zapomniałem i się w nią #!$%@?łem. Od razu napisałem do ZDiUM że na drodze jest wielka dziura i proszę ją usunąć. Trzy dni i dziury nie było. A myślałem że będą czekać z tym na łatanie całej drogi. Zatem warto zgłaszać
@Wychwalany: Z dziurami to się zgodzę. Tutaj mówimy o malowaniu pasów na kostce. Jak zrobili pasy na Podwalu to wytrzymały ile? 3 tygodnie? Tak naprawdę to po prostu musieli by chyba co 3 miesiące brać farbę malować oznaczenie.

Pamiętam, że kiedyś jakiś wykopek o coś takiego walczył to dostawał komentarz od miasta, że odmalowanie pasów jest ujęte w planie dla tego odcinka i tyle. Spadajcie na drzewo.
@sznapix: Powiem lepiej. W tym pięknym mieście masz oprócz wyobraźni również pasy w których część szerszych aut nie jest w stanie się zmieścić bo przecież starczy machnąć farbą żeby zrobić pas rowerowy. Potem machniemy zwężenie do 2 metrów i będziemy się dziwić czemu tam sa stłuczki albo korki.
Krucza tak wyglada od wojny ALE ALE ALE w slasku (WKS) zarabia sie 65-80 kafli na miesiac, mozna? Mozna. Tak samo jestem gotow na poswiecenia jak stolice kultury, world games i remonty opery i inych przybytkow zbednych w 21 wieku.
@marsjanin2012: Ta ulica wyglądała LEPIEJ dopóki nie ruszali jej przy remontach dodając np. te śmieszne zwężenia do pasów. Co World Games się zgodzę. Jedyny zysk to remont basenu przy Orbicie. Stolica Kultury? Akurat zrobiła nam dobrze jeśli chodzi o rozpoznawalność w Europie. Hotele zebrały na tym całkiem sporo hajsu, natomiast fakt, część inwestycji "kulturowych" to było przepalanie pieniędzy.
Opera wbrew pozorom też jest ważna i moim zdaniem na pewno dobrze, że
Stolica Kultury? Akurat zrobiła nam dobrze jeśli chodzi o rozpoznawalność w Europie


@Darth_Gohan: wymienisz inne stolice kultury z pamięci? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ogau: San Sebastian na pewno było równo z nami. Ekonomicznie im też się to spięło z tego co pamiętam dane.

Na pewno było jeszcze Wilno i Liverpool po drodze. Natomiast ja do ludzi którzy takie rzeczy sprawdzają i ich kręci nie należę. Co nie zmienia faktu, że tacy też istnieją.

Sam byłem zdziwiony tym jak mnie znajomi z branży hotelarskiej powiedzieli, że akurat przy stolicy kultury mieli spory boom zamówień, a
@Darth_Gohan: nie wiem czy ESK2017 cos na trwale wniosla, koszty ponad 100mln. Jakies zajbiste muzeum by mozna bylo postawic za to, nauki czy cos ala Kopernika (wieczne kolejki i zapisy bo nie wejdziesz!!! wiec ssanie jest ogromne). Miasto PWR, UWr i nie ma muzeum nauki ale muzeum pedala teatrologa owszem - to na placu wolnosci. Gosc bez znaczenia ma muzeum. Znany starym, lubil chlopcow w rajtuzach, donosiciel SB. Ja tam nie
@marsjanin2012: Muzeum nauki nie ma to fakt. Na pewno by się przydało, Mamy w sumie tylko Hydropolis dla dzieciaków. Z tym muzeum na pl. Wolności to tam w ogóle było już wiele kombinacji i czego tam nie było.
Generalnie to od wojny masz nieruszone połowę miasta xD Tylko te placki.

Ze Śląskiem i stadionem to mówię, jest to przeginka i tyle. Kto się miał dorobić to się dorobił. Ta szara membrana,