Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci ja pieprzę ale to jest mitoman. tym razem nie mamy wymyślonej lokaty na 10.5% wynegocjowanej osobiście u dyrektora banku przy kawce, mamy niesprzedające się od kilku lat nieruchomości premium za 2 miliony. gdyby nie ten #!$%@? update otodom, który przestał wyświetlać w obserwowanych wygasłe ogłoszenia dałbym wam dziesiątki nieruchów premium które sprzedały się w mniej niż 3 miesiące, kosztujące w Łodzi i okolicach między 1.3 mln a 3.5 mln cebulionów. zresztą można poczytać moje archiwalne wpisy bo kilka z tych nieruchów (dawno sprzedanych) omawiałem z linkami do ofert, przykłady:
- dom w arturówku za 2.2 mln sprzedany w mniej niż miesiąc, w treści ogłoszenia szybko pojawiło się, że owszem można negocjować cenę ale w górę XD
- dom w rąbieniu za 2.7 mln który wisiał z pół roku, ale jak widać rynek ruszył i już sprzedany
- mieszkanie w awangardzie jakieś 70m+antresola za 1.3 mln nie wisiało miesiąc
- nowoczesna stodoła na obrzeżu miasta za 3 mln od mr house też wisiała ok pół roku i niedawno poszła
- mieszkanie w Marinie za 1.35 mln które wisiało chyba z 2 lata też sprzedane w ciągu ostatnich 2 miesięcy

także nie wiem gdzie nasz szanowny mitoman mieszka ale w Łodzi na premium jest takie ssanie, że ja #!$%@?ę. dane pokrywają się z moimi obserwacjami, a nawet nie doszacowują tych obserwacji

najlepsze z tego wszystkiego jest to, że update otodom zbił mi liczbę obserwowanych ofert o ok 50 szt XD a obserwuję raczej tylko takie powyżej 1 mln. to tyle w temacie tego, że się nie sprzedaje. i najlepsze na koniec: po update na palcach jednej ręki mogę policzyć fajne nieruchy premium które zostały niesprzedane
Pobierz
źródło: Firefox_Screenshot_2023-02-20T11-15-32.392Z
  • 9
@affairz: Sam siebie poczytaj, dziesiątki nieruchów za miliony dookoła Łodzi, które idą teraz jak woda XD Ile z tych ogłoszeń rzeczywiście się sprzedało, a w ilu ogłoszenie wygasło lub skończyła się umowa z agencją? Nigdzie nie napisałem, że nic się nie sprzedaje, tylko biję do tej narracji, że segment premium idzie tak samo dobrze jak zwykłe mieszkania do zamieszkania. Nie idzie. Z moich obserwacji najpłynniejszym towarem jest mieszkanie ok. 50 metrów
Nigdzie nie napisałem, że nic się nie sprzedaje


Cały czas piszesz, że nic się nie sprzedaje.

Z moich obserwacji najpłynniejszym towarem jest mieszkanie ok. 50 metrów w normalnej cenie, nie dla Inwestora, tylko dla człowieka.


Przecież twierdziłeś, że rodziny nie mają teraz zdolności kredytowej xD A 50m2, 2 pokoje to akurat dobre mieszkanie dla inwestora.

@mickpl:
@mickpl: no właśnie tym się różnimy, że Ty śledzisz ogłoszenia - nawet nie wiemy jakie bo ich nie wklejasz (!!) równie dobrze możesz wszystko wymyślać z dupy. a ja wklejałem wiele ogłoszeń w postach (postach których NIE USUWAM) i można prześledzić. a jak coś piszę, że coś się sprzedało to znaczy, że się sprzedało ponieważ z każdą z tych osób wymienionych wyżej rozmawiałem przez telefon zarówno jak się pojawiła oferta (część
@affairz:

mysle ze rynek premium ma sie calkiem dobrze, bo caly czas jest relatywnie sporo ludzi (w kazdym razie wystarczajaco) zeby ruch vs volumen byl na zadowoalajcym poziomie. W waw powyzej 25k/m (juz nie wniklam, czy premium odwalone, czy tylko miejsce dobre a do remontu totalnego, a moze te cena tez z pupy wzieta) jest obecnie ok 1000 ofert. No co to jest 1000 ofert na 2mln miasto?.... Ze tu nie
segment premium idzie tak samo dobrze jak zwykłe mieszkania do zamieszkania


@mickpl: Daj taki cytat, bo nikt o zdrowych zmysłach tak nie twierdzi. Segment premium nie może schodzić jak zwykłe mieszkania, bo premium to może 1-2% rynku. Oznaczałoby to faktyczną zapaść jeśli tylko tyle sprzedawałoby się w segmencie standardowym.
mysle ze rynek premium ma sie calkiem dobrze, bo caly czas jest relatywnie sporo ludzi (w kazdym razie wystarczajaco) zeby ruch vs volumen byl na zadowoalajcym poziomie. W waw powyzej 25k/m (juz nie wniklam, czy premium odwalone, czy tylko miejsce dobre a do remontu totalnego, a moze te cena tez z pupy wzieta) jest obecnie ok 1000 ofert. No co to jest 1000 ofert na 2mln miasto?.... Ze tu nie ma 50.000