Wpis z mikrobloga

#ubuntu #linux #komputery
Odpaliłem ostatnią wersję Ubuntu Live 22.04 i nie było opcji podglądu plików dysku z windowsem. Kiedyś w innych wersjach dało radę podejrzeć, czy to kwestia nowego biosu a.ka. uefi? Nie próbowałem ręcznego montowania.
Znalazłem też jakieś Loop Device. Co to jest?
Trewor - #ubuntu #linux #komputery
Odpaliłem ostatnią wersję Ubuntu Live 22.04 i nie ...

źródło: LoopDevice

Pobierz
  • 14
@L3gion: Jak dodać taki pakiet? @wypokowy_expert: Sam nie włączałem szyfrowania/usługi ani osobnym programem.
W usługach: System Szyfrowania Plików (EFS) mam wyłączony. Czy jakaś inna usługa?
@kidi1: To może być to, chyba musiałbym wyłączyć "priorytet" zabezpieczeń dysku systemowego, w uefi, i może da się w opcji legacy. Odpaliłem z USB, w trybie uefi z ręcznie dopisaną pozycją na USB i wyborem pliku z folderu uefi na USB i jako jednorazowa
@fervi: @kidi1: Nigdzie nie widzę opcji z szyfrowaniem bitlocker, nie mam konta microsoft. Tylko z kontem występuje?
Wygląda, że nie jest szyfrowany. Mam info, że nie ma zgodnego TPM i patrzeć w biosie.
Trewor - @fervi: @kidi1: Nigdzie nie widzę opcji z szyfrowaniem bitlocker, nie mam ko...

źródło: TPM

Pobierz
@Trewor: Oczywiście o ile to Bitlocker :P Wtedy musisz w Windowsie wejść w ustawienia Bitlockera i odznaczyć, by szyfrował Ci dysk C:

Wiem tylko, że jak masz Bitlockera to można chyba tylko wgrać Ubuntu poprzez całkowite #!$%@? systemu, bo nie będzie mógł on go zmniejszyć

Pakiet do obsługi NTFS na 99.99% jest w systemie.

Co do loop device, to wirtualne urządzenie, nie przejmuj się nim.
Co jest na tym Patriocie Burst,
@fervi: @L3gion: @kidi1: Patriot Burst to dysk ssd z danymi w obudowie zewnątrznej na USB.
Jestem na wersji Live. Dalej nie widać bezpośrednio, ale za to zainstalowany IrfanView widzi windowsa.
Jak to zrobić by było widać na wersji Live? Info z terminala:
Trewor - @fervi: @L3gion: @kidi1: Patriot Burst to dysk ssd z danymi w obudowie zewną...

źródło: 235235235

Pobierz