Wpis z mikrobloga

To tylko samochód tylko dla 14 latka?
https://www.youtube.com/watch?v=lx5X5NxX93U
Niekoniecznie.

Nie wiem jak wy ale gdybym potrzebował taniego w eksploatacji pojazdu do przemieszczania się to byłby to chyba lepszy zakup niż jakiś skuter. Przynajmniej ma dach i cztery koła więc deszcz czy śnieg mi mniej straszny.
Używka to koszt ok 10k cebulionów. Problemem (tak jak przy skuterze) jest bezpieczeństwo bo nawet jeśli posiadają w opcji poduszki to w NCAP dostały by pewnie -3 gwiazdki. (chętnie zerknę jeśli znajdziecie taki test).
Sprawdzi sie jako samochód na szybkie zakupy czy większe zakupy w markecie bo te maluchy potrafią mieć naprawdę spore bagażniki. Produkują takie nawet kombi, dostawczaki czy pickupy!
Sprawdzi się tez jako drugi w rodzinie samochód na dojazd do pracy lub dla letniego rowerzysty gdy deszcz pada lub zima ze śniegiem nastaje.

Takie trochę CInquecento, tyle że nowsze i ładniejsze lubi mini, tyle że tańsze (choć jako nowe w uj drogie).
Jak na auto z plastiku nie jest chyba takie złe. Tylko trzeba uważać w wietrzne dni bo tak jak śmiali sie z Tesli tak tu, tym 350kg faktycznie może lekko zawiać na bok. ????
Z tymi autami jest chyba podobnie jak z domkami do 35m2 na pozwolenie. Jedni będą chwalić że tanio a spełnia zadanie a inni wyśmiewać że to jakaś popierdółka ale chyba każdemu według potrzeb.

Co o tym sądzicie?

ps. Ciekawe czy takie samochody będa sie łapać do Agendy 2030 skoro coraz więcej polskich miast ogranicza wjazd dla starszych, mniej ekologicznych aut które nie trzymają norm.
https://wykop.pl/wpis/69519263/co2-i-klimat-jest-tylko-pretekstem-tak-naprawde-ch/
Samochody te zwykle mają spalanie na poziomie 3-4l oleju ale bywają takie które zadowolą sie 2,5l.

#motoryzacja #samochody #przemyslenia #rozkminy #lifehack

Pobierz 4pietrowydrapaczchmur - To tylko samochód tylko dla 14 latka? 
https://www.youtube.co...
źródło: js50colorsred
  • 16
@4pietrowydrapaczchmur:

Ciekawe czy takie samochody będa sie łapać do Agendy 2030 skoro coraz więcej polskich miast ogranicza wjazd dla starszych, mniej ekologicznych aut które nie trzymają norm.

Przecież zamiast tego lepiej Ami kupić. Nowy znacznie tańszy i nie pierdzi chociaż jak te ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ami


@PiotrFr: Tak. Najlepiej na polskie warunki kupować elektryka. Będziesz go w zimie ładował pare godzin pod marketami (sarkazm) zamiast odkręcić 2,5 litrową butelke po coca coli i zapełnić bak na 100km.
Poza tym znajdź mi tą cytrynke za 10k cebulionów bo ja na OLX mogę znaleźć aktualnie kilkanaście takich autek z wpisu do wyboru a używane cytrynki po 30 koła chodzą. ps. DO tej cytrynki potrzebne jest prawko? Bo nie
@4pietrowydrapaczchmur:

DO tej cytrynki potrzebne jest prawko? Bo nie sprawdzałem. baterie ważą swoje więc pewnie tak

Nie bo to przecież specjalnie konkurencja dla tych Aixamów itp.

za 10k

Za 10k to stare padło i nie chciałbyś tym jeździć xD
Nowy kosztuje 12-15k € a nowe Ami 6k €.
Dlatego już w pierwszym roku sprzedaży stanowiło połowę sprzedaży aut bez prawka.
@4pietrowydrapaczchmur:

nie wiem czy auto z np 2005 roku to złom ale ty zdaje sie wiesz na pewno

To jest lekkie auto składane ręcznie. Nadwozie z laminatów. Czego się spodziewasz? Do tego silnik od koparki czy tam coś podobnego.

Dziennie widzę takich kilka - kilkanaście.
A Ty? Podejrzewam, że tylko na zdjęciach w necie
@4pietrowydrapaczchmur:

niezbyt to o tobie dobrze świadczy jako specjaliście gdy wypowiadasz takie zdanie


Jakie zdanie? O silniku z koparki? A z czego ma? Np Aixam ma Kubota. Silnik dobry ale to nadal silnik do sprzętu budowlanego a nie auta. Nie widzisz różnicy? Tam nie ma kultury pracy.

co tam sie w nich przez te 18 lat psuje? Serio pytam

Mechanicznie nic ale jakość wykonania, zwłaszcza z tych lat jest słaba. Po
@PiotrFr: spodziewałem się odpowiedzi ze wszystko tam po taniości, lekkie z aluminium więc sie wyrabia (jak to aluminium.
To że sa to silniczki jak z traktora, czyli proste ma ta zaletę że łatwiej je naprawić gdyby coś sie z nimi działo.
Myślałem ze jestes z komisu albo coś.
@4pietrowydrapaczchmur:

To że sa to silniczki jak z traktora, czyli proste ma ta zaletę że łatwiej je naprawić gdyby coś sie z nimi działo

Tylko, że takiego długo słychać zanim się pojawi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

spodziewałem się odpowiedzi ze wszystko tam po taniości, lekkie z aluminium więc sie wyrabia (jak to aluminium.

Nie, to ręczna robota, tylko części wymagające homologacji pochodzą od normalnych producentów. Teraz niektórzy
@Pangia: jasne że tak. Jak już kupować to tylko nowego merca za 150 k cebulionów.
Skuterowcy to wieśniaki, zawalidrogi a najgorzej to już być pedalarzem. Na właściciela S(z)kody tez pewnie z góry patrzysz.
Ale będąc szczery, posiadanie takiego samochodu w Wawie (gdzie zabrabia sie sporo jak na polskie warunki) to pewnie faktycznie trochę wstyd ale posiadanie takiego w dajmy na to w Mławie czy Kluczborku juz niekoniecznie.
Lepiej posiadać taki plastikowy
@4pietrowydrapaczchmur: w cenie tego czegoś możesz zrobić prawo jazdy i kupić pełnoprawny samochód który nie złoży się jak zapałka po zderzeniu z jakimkolwiek obiektem
sory ale jak ktoś takim gównem jeździ to albo jest kompletnym idiotą za kółkiem i nie powinien w ogóle jeździć albo mu kwity zabrali i tak się śmiesznie składa że w p0lsce tymi gównopojazdami jeżdżą niemal wyłącznie otępiali emeryci i stare baby