Wpis z mikrobloga

Ja pierdziel, jest 4.30 i caly dzien i noc prokrastynuje przed zrobieniem jednej rzeczy, ktorej patrza racjonalnie nie powinienem sie bac, bo niby nie ma czego, a ja mam jakies ciężkie lokady w głowie. Nie wiem skąd to sie bierze, ale sie nad tym zastaanwiam. Strasznie to męczy i zabiera mnostwo czasu.

Ooglnie czesto prokrastynuje, ale czasem uda mi sie wejsc w jakis "rytm" robienia czegos np. właczajac aplikacje typu pomodoro, ale takie sytuacje gdzie z niewyjasnionego powodu nie jestem w stanie sie za coś wziąć, aplikacje zadne nie pomagają, a co za tym idzie rozwala sie moj rytm, a aplikacje typu pomodoro, traca w mojej głowie "ważność", i znowu rozpoczyna sie fala prokrastynacji tez w rzeczach, ktore nie powodują jakiejs psychicznej blokady

#psychiatria #psychologia #wyznaniaessos #prokrastynacja
  • 7
@essos
Jest po 6 i dopiero ide spać... Tylko dlatego ze nie moglem sie 0rzelamac z odoisaniwm komus i ciagle oezez to orokrastynowalem. Problem byl taki ze nie do konca wiedzialwm co odpisac, a tez zakezalo mi na dobrym odbiorze. Aczkolwiek racjobalnie patrzac nswet jesli odbior byoby zly to nic takiego, jeszcze gorzej nie odpisywac przez tak dlugi czas. Ake moj mozg z czegos niby blachego potrafi zrobic duzy orobken, orzez co
@essos:
Bardzo trudno się to czyta. Jeżeli zależy ci na komentarzach czy dyskusji, to pisz pełne wyrazy i używaj interpunkcji.

Poczytaj o uważności, spróbuj obrać sobie za cel istnienie w teraźniejszości. Tak jak z tym odpisywaniem - ja sam się łapałem, że chcę mieć ładnie skonstruowaną wiadomość, tak jak szykowanie się przed rozmową, a najlepiej wychodzi, gdy jestem sobą i lecę na free, co wymaga przełamania trochę strachu. To tak, co
@Lecerdian:

Bardzo trudno się to czyta. Jeżeli zależy ci na komentarzach czy dyskusji, to pisz pełne wyrazy i używaj interpunkcji.

Przecież normalnie napisał. Nawalił jedynie literówek.
@essos:
Może po prostu jeszcze nie czas na to. Prokrastynacja może być efektem innych rzeczy. Może i zaburzenie, może i wpływ np. diety. Nie nadużywasz cukru? Kawy? Może by się przebadać? Zajść do jakiegoś specjalisty?

Tropów jest sporo, ale widać, że ci przeszkadza, więc warto chyba poszukać w różnych miejscach.
Kawy

@Lecerdian: Tego byc moze tak. Poza tym malo śpie(tez prez to ze w dzien prokrastynuje, a w nocy łatiwej mi cos zrobić). Ale jaki to mialoby miec wpływ?