Wpis z mikrobloga

Ktoś mi spróbuję wmowić że ideologia prawicowa i czysta nienawiść która idzie z nią w parze nie wyżera mózgu...
Ja wiem że ostatnio prawackie media analysis jest okropne i polega tylko i wyłącznie na tym czy są albo czy nie ma mniejszości w filmie. Ale spojrzeć na tak zajebistą ekranizacje Petera Jacksona, przepięknej powieści Tolkiena i uznać to za "dobre bo nie ma murzynów i mało kobiet" to praktyczne oplucie tej trylogii.

#bekazprawakow #shitwykopsays #lotr #neuropa
Pobierz McWozniak - Ktoś mi spróbuję wmowić że ideologia prawicowa i czysta nienawiść która i...
źródło: Screenshot_2023-02-16-10-32-49-15_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12
  • 24
Zło to zło. Lewica, prawica, centrum, wszystko jedno, proporcje są umowne a granice zatarte , jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale.”
@McWozniak: Co do zasady zgadzam się z Tobą, bo każda forma nienawiści jest zła i prawaki często łapią odklejki, o jakich piszesz.

Ale problem polega na czymś innym - ostatnio z reguły bywa tak, że twórcy danego filmu, czy serialu nadmiernie skupiają się na parytetach, równościach, mniejszościach, reprezentacjach niedopreprezentowanych grup i te właśnie rzeczy stają się dla nich najważniejsze w całym toku twórczym. Zapominają o konieczności zbudowania ciekawej fabuły, intrygujących bohaterów,
@janushek: ale ja celowo napisałem "dzisiaj", bo wtedy, jeszcze przed premierą filmu, były głosy krytyki. Tylko że te głosy zniknęły, gdy film wszedł do kin - końcowy efekt obronił się jakością.
@McWozniak użytkownik z tego screena ma 100% racji, chociaż ubrał to w złe słowa.
Lotr nie jest dobry dlatego, że jest tam mało murzynów/kobiet, a dlatego że skupił się w pierwszej kolejności na fabule i scenariuszu zamiast na lewicowych "równościowych" gównach.
Co w przypadku dzisiejszych filmów i seriali jest czymś zupełnie nie do pomyślenia. Bo te mogłoby się wydawać, są teraz tworzone nie po to, aby przekazać jakąś historie / fabule, a
@Majku_: to o czym piszesz to trochę inna sprawa niż stwierdzenie że Lotr był dobry bo mało kobiet i zero czarnych.

Ja nie do końca kupuje tłumaczenie "skupili się na inkluzywności" możesz dobrać mieszany kolorowo cast, postawić na silne kobiety i napisać fajna histrorie przecież. Mam wrażenie że niektórzy myślą że albo masz inkluzywność albo wysokiej jakości produkcję co jest dziwnym myśleniem, to nie jest tak że przez dobieranie aktorów nagle
@Majku_: odcinek 3 TLOU pokazał bardzo dobrze z czym tacy ludzie mają problem, i nie jest to słaba produkcja, normalni ludzie chwalili ten odcinek a prawactwo zleciało się płakać o gejów, taka prawda. Widziałem dużo opinii nawet od osób które twierdzą że często jest to robione na siłę ale w tym przypadku bardzo Fajnie ukazali tą historię.
to o czym piszesz to trochę inna sprawa niż stwierdzenie że Lotr był dobry bo mało kobiet i zero czarnych.


@McWozniak: To, co napisałem to skrót myślowy twierdzenia "było mało kobiet i czarnych, bo nie zwracali na to uwagi, a skupili się na czymś innym"
Jedno z drugim w pewny sposób się łączy i wynika z siebie wzajemnie, ale na pewno nie w tak ordynarny sposób, że "gdyby Gandalf był czarny,
@McWozniak: Po pierwsze to troll, a po drugie ideologia lewicowa którą forsuje neuropa i inne sojowe lewaczki na usługach korporacji jest teraźniejszym zagrożeniem, a nie odklejone prawaki co sobie krzyczą w internetach.
dlatego że skupił się w pierwszej kolejności na fabule i scenariuszu


@Glacial: to dokładnie to samo co

nie ma murzynów a szkoda że i pare kobiet było - najlepszy film ever
@Majku_: z większością twojej wypowiedzi się zgadzam, co do widocznego schematu mam wrażenie że tu robi już swoje właśnie propaganda prawicy która próbuje jak najbardziej przekonać ludzi ze problemy z kinem to wina lewicy a oni są w stanie to naprawić.

Prawda jest taka że filmy i seriale które mnie interesowały i na które poszedłem były głównie dobre niektóre miały elementy "woke", ale wydaje mi się że nie były nazywane woke
@Blaskun: pokaż mi gdzie cię rani ta neuropa i jakie zagrożenie, i nie mówię o zranionych uczuciach bo serial który wyszedł miał czarną aktorkę. Bo ja przez prawicowe poglądy takich głąbów nie raz byłem w życiu zaczepiany i atakowany. I zamim napiszesz że pewnie byłem gejem i obnosilem się mówię to jako Polak mieszkający w UK.
@McWozniak: Jakie uczucia? Kto wpędził w kryzys świat przez mocniejszą grypę, kto pod płaszczykiem ekologi wprowadza zamordyzm? Kup sobie samochód spalinowy po 2030 Lewaczki skaczą jak im korpo zapłaci
Rozbudował postać Arweny, a żeby zrobić jej miejsce, wywalił mocarnego białego mężczyznę o blond włosach - postać Glorfindela. Czy dzisiaj ktoś ma mu za złe ten zabieg?


@Majku_: dzisiaj nie, ale w dniu premiery brak Toma czy Glorfindela był mocno krytykowany przez sporą część fanów WP