Wpis z mikrobloga

Ktoś mi spróbuję wmowić że ideologia prawicowa i czysta nienawiść która idzie z nią w parze nie wyżera mózgu...
Ja wiem że ostatnio prawackie media analysis jest okropne i polega tylko i wyłącznie na tym czy są albo czy nie ma mniejszości w filmie. Ale spojrzeć na tak zajebistą ekranizacje Petera Jacksona, przepięknej powieści Tolkiena i uznać to za "dobre bo nie ma murzynów i mało kobiet" to praktyczne oplucie tej trylogii.

#bekazprawakow #shitwykopsays #lotr #neuropa
McWozniak - Ktoś mi spróbuję wmowić że ideologia prawicowa i czysta nienawiść która i...

źródło: Screenshot_2023-02-16-10-32-49-15_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
Zło to zło. Lewica, prawica, centrum, wszystko jedno, proporcje są umowne a granice zatarte , jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale.”
  • Odpowiedz
@McWozniak: Co do zasady zgadzam się z Tobą, bo każda forma nienawiści jest zła i prawaki często łapią odklejki, o jakich piszesz.

Ale problem polega na czymś innym - ostatnio z reguły bywa tak, że twórcy danego filmu, czy serialu nadmiernie skupiają się na parytetach, równościach, mniejszościach, reprezentacjach niedopreprezentowanych grup i te właśnie rzeczy stają się dla nich najważniejsze w całym toku twórczym. Zapominają o konieczności zbudowania ciekawej fabuły, intrygujących
  • Odpowiedz
@janushek: ale ja celowo napisałem "dzisiaj", bo wtedy, jeszcze przed premierą filmu, były głosy krytyki. Tylko że te głosy zniknęły, gdy film wszedł do kin - końcowy efekt obronił się jakością.
  • Odpowiedz
  • 12
@McWozniak użytkownik z tego screena ma 100% racji, chociaż ubrał to w złe słowa.
Lotr nie jest dobry dlatego, że jest tam mało murzynów/kobiet, a dlatego że skupił się w pierwszej kolejności na fabule i scenariuszu zamiast na lewicowych "równościowych" gównach.
Co w przypadku dzisiejszych filmów i seriali jest czymś zupełnie nie do pomyślenia. Bo te mogłoby się wydawać, są teraz tworzone nie po to, aby przekazać jakąś historie / fabule,
  • Odpowiedz
  • 0
@Majku_: to o czym piszesz to trochę inna sprawa niż stwierdzenie że Lotr był dobry bo mało kobiet i zero czarnych.

Ja nie do końca kupuje tłumaczenie "skupili się na inkluzywności" możesz dobrać mieszany kolorowo cast, postawić na silne kobiety i napisać fajna histrorie przecież. Mam wrażenie że niektórzy myślą że albo masz inkluzywność albo wysokiej jakości produkcję co jest dziwnym myśleniem, to nie jest tak że przez dobieranie aktorów nagle zabrakło czasu, hajsu i energii.

Mam wrażenie że jesteśmy na etapie kinematografii gdzie dużo masywnych produkcji stawia na lenistwo i szybki hajs, biorą potężne IP jak Scooby Doo, LOTR czy cokolwiek jeszcze i piszą byle co (być może nawet nakładają historię która nie miała mieć miejsca w tym universum i doklejają na siłę potężne i znane IP żeby zwiększyć popularność) aby nabić hajs na dużym IP. Nie kupuje śpiewki że gdyby nie skupiali się na różnorodności to było by wspaniale jak kiedyś, bo ten sam efekt widać nawet w filmach które nie są uznawane jako "woke".
Nowe produkcje Marwela wszystkie na jedno kopyto (niektóre produkcję Marvela też uznano jako woke ale nie wszystkie) 10 serii F&F i wykopywanie z grobu Walkera i dużo
  • Odpowiedz
  • 1
@Glacial: zesrał się a nie ubrał w źle słowa, typ powiedział dosłownie że gdyby Gandalf był grany przez czarnego to film był by gównem, ale dalej broń faszystów xD
  • Odpowiedz
  • 1
@Majku_: odcinek 3 TLOU pokazał bardzo dobrze z czym tacy ludzie mają problem, i nie jest to słaba produkcja, normalni ludzie chwalili ten odcinek a prawactwo zleciało się płakać o gejów, taka prawda. Widziałem dużo opinii nawet od osób które twierdzą że często jest to robione na siłę ale w tym przypadku bardzo Fajnie ukazali tą historię.
  • Odpowiedz
  • 1
@Glacial:

Co w przypadku dzisiejszych filmów i seriali jest czymś zupełnie nie do pomyślenia.


Jakoś Dune nowa zajebiście została zrobiona, ale czekaj zaraz pewnie powiesz że Woke bo Zendaya
  • Odpowiedz
to o czym piszesz to trochę inna sprawa niż stwierdzenie że Lotr był dobry bo mało kobiet i zero czarnych.


@McWozniak: To, co napisałem to skrót myślowy twierdzenia "było mało kobiet i czarnych, bo nie zwracali na to uwagi, a skupili się na czymś innym"
Jedno z drugim w pewny sposób się łączy i wynika z siebie wzajemnie, ale na pewno nie w tak ordynarny sposób, że "gdyby Gandalf był czarny, to by było źle".

możesz dobrać mieszany kolorowo cast, postawić na silne kobiety i napisać fajna
  • Odpowiedz
@McWozniak: Po pierwsze to troll, a po drugie ideologia lewicowa którą forsuje neuropa i inne sojowe lewaczki na usługach korporacji jest teraźniejszym zagrożeniem, a nie odklejone prawaki co sobie krzyczą w internetach.
  • Odpowiedz
dlatego że skupił się w pierwszej kolejności na fabule i scenariuszu


@Glacial: to dokładnie to samo co

nie ma murzynów a szkoda że i pare kobiet było - najlepszy film ever
  • Odpowiedz
  • 0
@Majku_: z większością twojej wypowiedzi się zgadzam, co do widocznego schematu mam wrażenie że tu robi już swoje właśnie propaganda prawicy która próbuje jak najbardziej przekonać ludzi ze problemy z kinem to wina lewicy a oni są w stanie to naprawić.

Prawda jest taka że filmy i seriale które mnie interesowały i na które poszedłem były głównie dobre niektóre miały elementy "woke", ale wydaje mi się że nie były nazywane
  • Odpowiedz
  • 1
@Blaskun: pokaż mi gdzie cię rani ta neuropa i jakie zagrożenie, i nie mówię o zranionych uczuciach bo serial który wyszedł miał czarną aktorkę. Bo ja przez prawicowe poglądy takich głąbów nie raz byłem w życiu zaczepiany i atakowany. I zamim napiszesz że pewnie byłem gejem i obnosilem się mówię to jako Polak mieszkający w UK.
  • Odpowiedz
@McWozniak: Jakie uczucia? Kto wpędził w kryzys świat przez mocniejszą grypę, kto pod płaszczykiem ekologi wprowadza zamordyzm? Kup sobie samochód spalinowy po 2030 Lewaczki skaczą jak im korpo zapłaci
  • Odpowiedz
Rozbudował postać Arweny, a żeby zrobić jej miejsce, wywalił mocarnego białego mężczyznę o blond włosach - postać Glorfindela. Czy dzisiaj ktoś ma mu za złe ten zabieg?


@Majku_: dzisiaj nie, ale w dniu premiery brak Toma czy Glorfindela był mocno krytykowany przez sporą część fanów WP
  • Odpowiedz