Wpis z mikrobloga

#konfederacja jak zawsze w formie.
#!$%@? się do 16kg mięsa i 90kg nabiału rocznie. https://wykop.pl/link/7018389/konfederacja-ostro-o-trzaskowskim
Panie i Panowie, zapraszam na https://diety.nfz.gov.pl/

Zbilansowana dieta 2500kcal oznacza
1,33kg mięsa miesięcznie czyli 16kg rocznie
7,7kg nabiału miesięcznie czyli 93kg rocznie

I tyle.
Czy ktoś z tagu #dietetyka #zdroweodzywianie potwierdzi te "szacunki"?
#polityka
krytyk__wartosciujacy - #konfederacja jak zawsze w formie.
#!$%@? się do 16kg mięsa i...

źródło: Screenshot 2023-02-16 at 11-23-30 Lista zakupów - Serwis Narodowego Funduszu Zdrowia

Pobierz
  • 14
@Latarenko: Ależ odkrycie zrobiłeś, sam podlinkowałem wątek.
A że poświęciłem 3 minuty życia i postarałem się o grafikę i wykonałem 2 mnożenia to publikuję.
To, że konfederaci nie umiejo into nauka to już od dawna wiadomo.
A minusy od konfiarzy to ja nosem wciągam xD

Edit: #!$%@? się do Trzaskowskiego o mięso i nabiał, bo mają zerowe pojęcie o zdrowym odżywianiu, a korbol Korwina to dla nich wzór do naśladowania. A
@Latarenko: @mewten czy chodzi o to, że lewica ma rację mówiąc "moje ciało - mój wybór"?

Gdybym powiedział, że 16kg mięsa to "zdrowa norma", to byś protestował? Udowadniał, że to nieprawda?

A to tylko rekomendacje i zalecenia.
Jak jesteś głupi, to rekomendacje masz w nosie (palisz może papierosy?).

Pamiętasz jak było z drożdżówkami w szkole? Konsultacje społeczne, instytut żywności i żywienia, ścieżka legislacyjna (pomijając fakt, że szkoła nie ma absolutnie żadnego
@krytyk__wartosciujacy: Ty komuchu, Ty masz łeb sowiecki.
Twoje myślenie nie polega na tym, a dlaczego ktoś komuś ma mówić co ma robić. Tylko wychodzi z założenia, że skoro ktoś powiedział, gdzieś napisał, że to powinno być dobre dla wszystkich, to przecież taki nakaz nikomu nie szkodzi xD
Jakim mentalnym niewolnikiem trzeba być żeby tak myśleć. Staram się teraz wyobrazić sobie jak to jest pomyśleć o kolejnym głupim pomyśle faszystów i czuję
@krytyk__wartosciujacy: Tak z ciekawości sprawdziłem - w zeszłym roku na ostrej diecie (rząd 1600kcal!) w ciągu 133 dni zjadłem 13.5kg mięsa (NIE licząc ryb 8.4 kg, drobiu - 2.9 kg i wędlin oraz innych przetworów - tu brak danych co do ilości, ale odrobinę było). Wina było 3.7l a Whiskey 0,85l. Norma 16kg mięsa rocznie to bardzo mało w porównaniu do moich przeliczeniowych 37kg (przypomnę, że mówię tylko o "czerwonym mięsie"!)
@bialy100k: widziałem statystyki spożycia czerwonego mięsa w PL i było ono dwukrotnie wyższe od zaleceń.
Zapewne wynika to z przyzwyczajeń. I cen. Dzisiaj słyszałem reklamę kg karkówki w cenie niższej niż kg papryki/cukinii.
W tej diecie z nfz są dni "bezmięsne", ale przez kilka miesięcy waga spada bez takich restrykcji jak u Ciebie i po pewnym czasie niejako wchodzi w "rytm" czyli wielkość posiłków i ich skład są normą.

Twoja
@krytyk__wartosciujacy: Rozpoznano cukrzycę, zdecydowałem się (sam) w trybie awaryjnym zrzucić nadwagę. Udało się w około 2 miesiące zredukować ze 101 do 81kg co już dla mnie było normalnym BMI. Po tygodniowym czytaniu informacji wybrałem #lchf, okazała się i skuteczna i akceptowalna. Lvl blisko 60 here.
Natomiast w tym roku z ciekawości spróbowałem keto i mimo, że mogę wchodzić w ketozę relatywnie łatwo, to ta dieta jest dla mnie nieakceptowalna kulinarnie