Wpis z mikrobloga

Mamy w tej chwili na rynku epidemię "niezdecydowanych" firm, które z jednej strony pchają spore zasoby HR-owe w mielenie kandydatów i umawianie wszystkich interview, łącznie z technicznymi, z drugiej strony chcą na człowieku "siedzieć" przez miesiąc bez żadnej decyzji ani oferty - licząc chyba na cud że najlepsi kandydaci się w tym czasie nie wykruszą.

Nie potrafię tego racjonalnie wytłumaczyć xd z kim nie rozmawiam z branży to ma podobne doświadczenia teraz
Niech się zdecydują albo jest projekt i budżet albo nie, i nie marnują zasobów na mielenie CV przez miesiąc...

Coraz mniej chyba można się opierać na widełkach z ogłoszeń, wygląda że dla wielu firm zażądanie kwoty zgodnej z widełkami #!$%@?ąc 100% wymagań to już obraza majestatu, i lepiej urządzać polowania na frajera co zaniży poniżej tego co w ogłoszeniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programista15k #pracait #kryzys #gospodarka
  • 13
  • Odpowiedz
  • 0
@bb89: zależy jaki punkt odniesienia przyjmiesz, w ostatnim tygodniu-dwóch akurat pojawiło się sporo firm na jobboardach których nie widziałem od początku roku. są mega wahania z tygodnia na tydzień
  • Odpowiedz
@villager: ja mam takie wrazenie jak Ty. Firmy chyba zaczynaja oszczedzac i przy ofercie z widelkami 10-14k na UoP zdecydowanie wola przyjac kogos kto spelnia 1 wymaganie z 4, ale zgadza sie na 10k niz ten kto spelnia 4 z 4 wymagan i chce 14. Wedlug mnie to jest chore i jednoczesnie swiadczy o regresie. Jest to tez wywolane jakas chora panika, bo wiele firm w Stanach pozwalnialo sporo osob, to
  • Odpowiedz
  • 0
@wcaleniepchamsiewmultikonto: jakieś stronki zawsze się znajdą, np swego czasu inhire był dość głośny itd. ale raczej żadna z tych stronek teraz zbytnio nie pomoże znaleźć pracy. raczej firmy będą rezygnować z bardziej hipsterskich jobooardów które pomagały znajdywać ludzi przy rynku rozgrzanym do czerwoności
  • Odpowiedz
@villager: a wypadasz zajebiście, że myślą "musimy go wziąć, bo ktoś nam go ukradnie", czy słabo i myślą "no nic, poszukamy jeszcze i jak nikt odpowiedni nie przyjdzie, to weźmiemy go"

tutaj jest różnica, jeżeli to drugie, to nic dziwnego, a jeżeli to pierwsze to rynek się załamał
  • Odpowiedz
  • 0
@PanMlecz: rzadko odpadam przed ostatnim interview xd jeśli źle wypadam to zazwyczaj dlatego że miałem ciężki dzień po klepaniu wielu interview jeden za drugim, więc czynniki losowe. ale najczęstsza po idealnym finalnym interview jest grobowa cisza. i szczerze w dupie mam jakieś dopytywanie się o status takiej rekrutacji, nic ciekawego raczej się nie dowiem
  • Odpowiedz
miałem ciężki dzień po klepaniu wielu interview jeden za drugim


@villager: ( _)
Ja po dwóch rozmowach jednego dnia czułem się kompletnie wypompowany psychicznie. Ile miałeś rozmów technicznych jednego dnia?

Odczucia podobne, że jest teraz gorzej niż pół roku temu. Po bardzo dobrej rozmowie, gdzie w pewnych kwestiach poprawiałem rekrutera, dostałem po 2 tygodniach absurdalny i niezgodny z prawdą feedback. Niestety, otrzymany z drugiej ręki tylko telefonicznie
  • Odpowiedz
  • 0
@NieBendePrasowac: no powiedzmy były dni że miałem 2 grubsze rozmowy i w międzyczasie jakieś gównoscreening przez telefon, albo nawet było po jednej dziennie, ale ciężko było odpocząć żeby następnego dnia być znowu w idealnej formie
  • Odpowiedz