Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz mam styczność z MacOS. To co tam się dzieje, to jest jakiś żart XD może to ja robię coś źle, chciałbym w to wierzyć

Uznałem, że skoro leży mi MacBook kupiony po okazji to się pobawię, a MacOSa potraktuje jak stabilnego linuxa - nic bardziej mylnego, jest jeszcze gorzej.
Potrzebuje laptopa z dobrą matrycą do internetu i pdf, nic więcej. Nawet to nie działa jak trzeba XD
Przykłady?
Safari. Natywna przeglądarka. Na początku nie działały posty na fb. Ładował posty, ale scroll do tych postów już nie. Druga sprawa - nie da się wkleić obrazka do postu/wiadomości. Nie i ch*j, wrzuca samo URL. Internet przeszukany, ludzie też mają taki problem i co? g*wno, niema rozwiązania.

Ściągam operę której używam na Linuxie i W10. Fajnie, tam wszystko działa. ALE! po wyłączeniu opery gubi cookies więc loguje się ciągle od zera. Opcje prywatności, inne cuda, nic nie pomaga. Na Chrome dokładnie to samo. Też nikt nic nie wie.

Także już jest dobrze XD na moje szczęście z miejsca miałem boot campa więc w pracy siedziałem sobie na W10 jak człowiek bo konfiguracja zajęła zawrotne 5 minut.

W ogóle po przesiadce z W10 ten system jest turbo nieintuicyjny. Ku*wa, wyłączenie aplikacji krzyżykiem? ha! musisz wyłączyć w doku. Ściąganie czegoś nawet przez appstore - spadaj, i tak się wyloguje po kilku minutach i wszystko szlak trafi. Głupi ctrl/command trzeba zmapować bo jest w super intuicyjnym miejscu.

A, no i te zachwalanie gładzika. Kuu*wa. Przeciąganie podwójnym kliknięciem czy cokolwiek to też jest super intuicyjne by to włączyć, bo na logikę w opcji gładzika tego niema. Gesty, tak mocno zachwalane to miałem w dellu z 2012 roku, tyle że tam mogłem je rozbudować. Na koniec responsywność tego gładzika na poziomie thinkpada t440 ale to może kwestia rocznika maca.

Tak to spoko. Jak na 5 generacje intela nie muli w internetach, wentylator włącza się dosyć rzadko. System chodzi na oko lepiej niż taki 2570p na W10 co ma znacznie mocniejsze CPU. Ekran totalny kozak jeśli chodzi o laptop 12-13 cali, a trochę tych złomów z IPSem miałem. Klawiatura fajna, trochę jak na 2570p którego mam obok. W magsafe jestem zakochany, pierdoła a cieszy. Sam design MacBooków to wiadomo, topka.

Ale z tym systemem to po prostu nie mogę XD kupiłem go na próbę myśląc, że na stałe przeniosę się na M1. Jednak z takimi pierdołowatymi problemami na które niema odpowiedzi (a na quorze mają użytkownika za kompletnego debila i #dziwneumniedziala ) naprawdę ciężko się przekonać. Wierzyłem po cichu, że kilkuletnie i5 po prostu daję dupy ale nie - cyrki to dopiero ludzie zgłaszają na makach m1/m2.
Ostatnią deską ratunku traktuje downgrade systemu - używam iOS, wiem jak to bywa z najnowszymi systemami apple, zawsze coś.

Miałem nie pisać ale XD serio, MacOS to mój zawód roku a mamy dopiero luty. Szukałem przy okazji zamiennika x240 dla #rozowypasek i pomyślałem w pierwszej chwili o maku, ale nie mam śmiałości ją ładować w taką minę..

#macos #apple #macbook #laptop
  • 44
@MercedesBenizPolska: i to jest najlepsze podsumowanie. Po prostu MacBook to nie jest komputer do pracy tylko zabawka. A sprzęty biznesowe to są woły robocze na których się pracuje i nie trzeba się nimi zbytnio przejmować. Ale fanatycy Appla będą twierdzić inaczej.


@ksiak: to zalezy co robisz. Ja mam prace gdzie korzysta sie duzo z jednego programu gdzie niezbedna jest dobra klawiatura, przyciski funkcyjne. Pełnowymiarowe strzałki itp. Da sie korzystac na
Po prostu MacBook to nie jest komputer do pracy tylko zabawka

@ksiak: XD patrzę na fotki z głównej siedziby github, prawie wszyscy na macach. Ale wykopek się nie zgadza, tylko IBM ThinkPad na windowsie z preinstalowanym candy crush, to jest prawdziwy laptop do pracy mordo! W dolinie krzemowej #!$%@? się znają.
fastmotion - Po prostu MacBook to nie jest komputer do pracy tylko zabawka

@ksiak: X...

źródło: 14CE5637-99F6-4D5A-AEFD-6478D349A84A

Pobierz
via Wykop
  • 0
@fastmotion: Zasadniczo, przy takim zastosowaniu macOS/iOS jest najlepszy ze względu na szyfrowanie i zabezpieczenie danych, podejrzewam to za główny powód
@scdt: klątwa wiedzy przyjacielu, nauczyłbyś się na odwrót to byś #!$%@?ł thinkpady.

No i taką kwestię gładzika mocno spłaszczyłeś, bo przy wielookienkowym workflow naprawdę to daje radę w porównaniu do Win-Tab na przykład.

Chyba najbardziej w makach mi brakuje snapowania okien domyślnie, ale to się da darmowym softem połatać.
via Wykop
  • 0
@fastmotion: Który laptop poza tymi od apple pozwala jednym kliknięciem zablokować kompletnie cały komputer i zaszyfrować na amen pamięć? nie wiem jak teraz, ale kiedyś baaardzo długi czas służby nie mogły otworzyć Iphonów po członkach alkaidy, a tematy terrostytyczne i hakerskie zawsze podparte są sprzętem z jabłkiem. Bo przecież hakiery nie używają Maków przez fajny gładzik i matryce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak mam bekę z MacOS
XD patrzę na fotki z głównej siedziby github, prawie wszyscy na macach. Ale wykopek się nie zgadza, tylko IBM ThinkPad na windowsie z preinstalowanym candy crush, to jest prawdziwy laptop do pracy mordo! W dolinie krzemowej #!$%@? się znają.


@fastmotion: no i co w związku z tym? Wiesz, że bardzo dużo programistów nie ogarnia tematów związanych z zagadnieniami administracji komputerem? Podstawowa konfiguracja to jest maks. Jeszcze Ci od c++ trochę lepiej
czyli programiści największych tech korporacji na świecie nie umieją korzystać z kompa?


@fastmotion: magia no nie?

Tak sobie to tłumaczcie. XD


@fastmotion: mam MB PRO z i9 chyba 32GB ram i pierdoły. To jest złom nie komputer. Wolne to niesamowicie. Najnowszy os i muli. Pracować się na tym nie da. Używając Twojej retoryki rozumiem, że Ty również masz takiego MB PRO? Bo jak nie masz to nie możesz się na
@ksiak: a da się w tym mega profesjonalnym Windowsie usunąć Candy Crush czy się nie da tak jak z Xbox i Game Center? Albo może prościej, da się otworzyć laptopa i mieć pewność że nie zeżarł w plecaku całej baterii bez powodu?
a da się w tym mega profesjonalnym Windowsie usunąć Candy Crush czy się nie da tak jak z Xbox i Game Center? Albo może prościej, da się otworzyć laptopa i mieć pewność że nie zeżarł w plecaku całej baterii bez powodu?


@fastmotion: a skąd ja mam wiedzieć, nie używam Windowsa, pytaj tych co używają.