Wpis z mikrobloga

Hejka poszukuje pomysłu co zrobić / co kupić / co dać osobą w wieku 70+ lat?

Oczywiście wiem, że ważna dla nich jest obecność - tak aby o nich pamiętać. Odwiedzać i dzwonić. Tak aby czuli, że nie zostali sami.
Ale zastanawiam się co można im dać / kupić tak aby lepiej im się żyło na emeryturze.
- Ważne jest też aby jak najdłużej żyli
- Aby mieli jak najlepszy stan zdrowia

Macie pomysły co kupić? Zastanawiałem się nad różnymi rzeczami i szukam opcji:
- Załatwić sanatorium dla nich. Tak aby trochę wypoczęli nad morzem przez 3 tygodnie
- Kupić jakieś suplementy aby im podreperować stan zdrowia #suplementy #jedzenie - ale nie wiem jakie najlepsze by było
- Kupić jakiś sprzęt sportowy który pozwoli im na ruch w domu - #bierznia #rowerekstacjonarny lub coś innego co mogło by być dla nich ciekawe
- Może jakąś dietę zorganizować czy też trenera on-line aby zmotywował ich do ruchu? #motywacja
- Czy coś jeszcze mógłbym zrobić
- ....?

#level70 #emerytura #rodzice #dziadek #babcia #pytanie #prezent #prezenty #dzienbabci #dziendziadka #zdrowie #sport #pytaniedoeksperta
  • 9
  • Odpowiedz
Kupić jakieś suplementy aby im podreperować stan zdrowia - ale nie wiem jakie najlepsze by było


@Turysta10: bez podania szczegółów, to warto kupić duży zapas witaminy D3 i kwasów Omega 3. Co najmniej na pół roku albo rok, tak żeby brać codziennie, solidną dawkę bez stresu że się skończy albo, że "szkoda". Do wyliczeń przyjmij roboczo witaminy D 4000 IU dziennie, omegi 1 gram sumy kwasów EPA i DHA. Te 2
  • Odpowiedz
@mentari: różnie z tym, kultowy Vigantoletten też miał wtopy i po czasie wycofywali partie. Jedni i drudzy robią badania swoich produktów "od czasu do czasu", a surowców pewnie też wyrywkowo. Nikt nie sprawdza jakościowo każdej tabletki/kapsułki. W praktyce nie ma w zasadzie różnicy czy suplement czy lek, chyba że jakiś kompletny producent krzak
  • Odpowiedz
W praktyce nie ma w zasadzie różnicy czy suplement


@maggotbrain15: absolutnie się nie zgadzam, wiesz jak wygląda dopuszczenie suplementu na rynek? Tak jak żywności, nikt nie pada "skuteczności". Lek natomiast musi leczyć
  • Odpowiedz
@mentari: ale wiesz, że w tym wątku padły tylko 2 substancje: witamina D3 i Omega 3? Jeśli chodzi o sprzedaż substancji, które działają na granicy placebo to racja. Tutaj "firmy z odżywkami sportowymi" dużo takich sprzedają, bo to czysty zysk. Nikomu nie polecam jakichś wyciągów z dupy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz