Wpis z mikrobloga

@RaV_Oyabun: Wycięcie całego słowa jest bardziej prawdopodobne od tego, że autor próbuje być "na czasie" i bezmyślnie i automatycznie poprawił "na" na "w"? Nie sądzę, bo zamiana "w" na "na" pasuje lepiej niż dodanie słowa "wymierzoną". To pewnie ten sam typ człowieka, co zawsze pisze "ci" wielką literą, bez względu na kontekst.
@Goglez: @ManfredMacx: "na" na nie pasuje, tak jak mówią koledzy wyżej facetowi wycięło "wymierzoną".
Jakby to był #!$%@? od "w" to słowo Ukraina też byłoby odmienione i dopasowane do "w". Byłoby "przed agresją w Ukrainie".
Tutaj miało być "przed agresją wymierzoną w Ukrainę".
@thewickerman88: Nie rozstrzygam, czy to błąd/chochlik, czy celowy zabieg, ale dlaczego niby "na" nie pasuje? Co jest niepoprawnego w zwrocie "agresja na Ukrainę" czy "agresja na Polskę"? Wg słownika języka polskiego aresja to zbrojna napaść jednego państwa na drugie, więc tym naturalniej brzmi tutaj biernik.
@ManfredMacx: a masz rację, myślałem o czymś innym edytowałem i napisałem bzdurę ( z błędem bo dwa razy napisałem "na").

Chodziło mi tylko o to że to "w" kompletnie nie pasuje do kolejnego słowa, gdyby typ chciał użyć tej gównianej nowomowy z "w" to napisałby "w Ukrainie" tak jak wszędzie piszą ci "nowocześni" a nie "w Ukrainę". Więc albo zgubione słowo albo ktoś kto to pisał nie umie odmieniać i nie