Wpis z mikrobloga

Pamiętajcie, że po to Bóg wymyślił receptory bólu, żebyśmy się z tego bólu skręcali w męczarniach. Taki jest i tak działa.

Na nieskończoność innych możliwości, na które mógł stworzyć świat to wybrał akurat to i samo już w sobie to świadczy o tym jaki jest.

Ludzie chcą wierzyć, że jest dobry, bo taka wersja jest wygodna. Większość ludzi ma tendencję do widzenia świata przez różowe okulary i naiwnego wierzenia w najbardziej wygodną dla siebie wersję.

Tam gdzie jest niewiadomą to od razu zakładają pozytywy. Prawda jest taka, że Bóg jest okrutny i po śmierci nie odrodzicie się w żadnym raju tylko będziecie znowu w Polsce i będziecie tyrać na taśmie za minimalną, a w sejmie będą te same partie. I lepszymi jesteście ludźmi tym bardziej Bóg wam dorypie i będzie was kopał.

Ci którzy się będą ze mną kłócić mają po prostu na razie spokój i wygodne życie to wygodnie jest im wierzyć, że Bóg jest dobry, ale gdy będzie na prawdę źle to zobaczycie, że się na was wypnie i będziecie w doopie.

#religia #chrzescijanstwo #filozofia #przemyslenia #przegryw #takaprawda #redpill #blackpill #psychologia #choroby #depresja
  • 23
  • Odpowiedz
Zazdro, że jesteś w stanie sobie to wkręcić.


@Ynfluencer: Nie wiem, może spróbuj innej religii, jest ich masa.
Ja myślę poważnie nad zapisaniem się do OTO.
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: Zakładając, że Bóg istnieje i on zaprojektował i stworzył świat to czy gdyby nie wprowadził bólu, postąpiłby słusznie? Wtedy każdy organizm żywy mógłby np. bezboleśnie wejść w ogień i spłonąć.
  • Odpowiedz