Wpis z mikrobloga

Mieszkam z dziewczyną. Mieszkanie jest moje, ja płacę rachunki, ja kupuję większość jedzenia. Ona zarabia minimalną krajową (ona pracuje nieregularnie, kilka dni w tygodniu) i swoją pensję przeznacza praktycznie "na siebie".

Sytuacja z wczoraj:
Ja budzik 6:15, na 7 w pracy żeby zarabiać pieniądze, jak co dzień.

Moja dziewczyna spała do 12:00, wstała o 12:30, poszła do sklepu, zrobiła zakupy na obiad (za mój hajs) i przygotowała obiad.
Przygotowując obiad wstawiła relacje na IG, że robi obiad dla chłopaka (makaron z kurczakiem). I spłyneła na nią istna lawina komentarzy, jaka jest wspaniała, jak świetnie gotuje, koleżanki ją chwaliły jaka jest super i jak mam z nią dobrze, mamusia to samo, spermiarze do niej zaczęli wypisywać jak bardzo by chcieli mieć dziewczynę która by im też tak gotowała itd.

I tak myślę sobie o tym i po prostu zrobiło mi się przykro. Bo wiem, że tu nie chodzi tylko o mnie, tylko taki jest ogólny trend społeczny. Od nas facetów wymaga się, żebyśmy ogarniali w życiu wszystko. Zdobyłem mieszkanie własnościowe, w większości samodzielnie je wyremontowałem, zarobiłem na fajny samochód, skończyłem trudne studia i zdobyłem dobrze płatną pracę. #!$%@?ąc od tego, teraz w zyciu codziennym z partnerką też ja mam w sumie wiecej obowiazkow - ja robie zwykle zakupy, ja wiecej sprzatam itd. no i ją utrzymuje. I nikt korva z boku tego nie doceni i nie powie miłego słowa.
A kobieta wystarczy, że wykaże MINIMUM jakiejś inicjatywy, wstanie po południu z łóżka i zrobi obiad w związku i już jest wychwalana pod niebiosa przez otoczenie, jaka to ona nie jest wspaniała, jaką mam z nią bajke i jak bardzo powinienem ją doceniać.

gówno prawda, dramat, a my normalni faceci mamy po prostu #!$%@? w zyciu

#zwiazki #przegryw #blackpill #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #zalesie
  • 167
@cebularz_szkorbutnikowy: masz laskę, która wstawia relacje na Instagrama.

To już mówi samo za siebie. Takich typiar trzeba unikać. Takie osoby są niestabilne i najczęściej niedojrzałe emocjonalnie.

Takie czasy. Pochwalanie narcyzmu, egoizmu jest teraz wszędzie a social media typu tiktok, instagram, facebook przodują, żeby z tego uczynić jak największą hiperbolę. Efekty są jakie są. Idiokracja postępuje.
@cebularz_szkorbutnikowy: Mordeczko witaj w równouprawnieniu. Byłem w podobnej sytuacji, dobrze się to nie skończyło. Z mojej obserwacji wynika, że winne jest temu społeczeństwo. Z jednej strony bezkarnie można różne dziwne rzeczy robić, mówić i oczekiwać od facetów. Z drugiej baby trzeba za wszystko na każdym kroku chwalić i nie możesz być asertywny, krytyczny bo "prawdziwy facet to musi być miły dla kobiet". W ten sposób damski krąg wzajemnej adoracji ma duże
@cebularz_szkorbutnikowy: ja to widzę w ten sposób. Dla ciebie twoje postępowania jest normalne. Takie masz własne standardy, i nie potrzebujesz walidacji ze strony innych, że słusznie postępujesz. Ty po prostu to wiesz. Typowa męska postawa, i to nie wzięło się znikąd. Mogę tylko dodać, że tak trzymać mirku. Twoja dziewczyna, i sporo innych akurat przeciwnie. Ciągle potrzebują walidacji swojego postępowania, atencji, co jest po prostu chore. Gdyby nie to to pewnie
@cebularz_szkorbutnikowy: o cholera...brzmi baaardzo podobnie jak moja sytuacja. Prawie bo u mnie bywalo nawet tak ze i z obiadem musialem zasuwać.

I wiesz co Ci powiem? Laska mimo że tak sie zachowywala to pieprzyla ciagle o feminizmie, byla wielka fanka majki stasko xd o tym że laski maja gorzej, mimo ze wszystko miala na tacy xD

A z drugiej strony tez mnie urabiala troche, czesto myslalem o tym żeby zerwać bo
beda bili brawo jaka zaradna


@cebularz_szkorbutnikowy: bo nie wiedzą jaka jest sytuacja u Was,
im się wydaje, że ona też pracuje, robi to wszystko co Ty i dodatkowo zrobiła ten obiadek,

facet jakby wrzucił zdjęcie ładnego obiadku dla żony to też by dostał milion plusików,
nikt by nie zakładał, że siedzi na bezrobociu i dupy nie chce mu się ruszyć ale w końcu zrobił wyjątek i przygotował ten obiad
@cebularz_szkorbutnikowy
Ja robie wszystko w chacie + praca jako inżynier, ale nie jęczę, bo mój mąż ma porytego szefa i walczy po 10-11h w robocie. Nikt mi niczego nie ugotuje, ba, nawet nie mogę zamòwić pizzy, bo mamy alergie pokarmowe i prawie codziennie muszę siedzieć w garach. Wolne dla siebie mam dopiero koło 20.
Po prostu każdy daje z siebie wszystko i nie robię mu wyrzutów, bo jemu też nie
Poznałem fajną Ukrainkę, sprząta, gotuje, studiuje, pracuje na pełen etat, no dziewczyna nie posiedzi. W dupie ma insta i inne podobne bzdury, jak już to tylko przegląda w wolnej chwili. #!$%@?ć p00lki księżniczki. Polecam ten styl życia


@Zirf1337:

Po czym poznać że to bait? Bo te cechy przypisane są do Ukrainki a Polki traktowane są tak jakby żadna taka nie była xD