Wpis z mikrobloga

Niech mi ktoś wytłumaczy, tak na serio, co ma w głowie pośrednik, który wystawia ofertę po totalnie odwalonej cenie. Nie pytam czy to subiektywnie drogo, tylko np. w okolicy podobne mieszkania wahają się w cenach 11-13k, a tu wchodzi na parkiet nasz wilk i dowala coś typu 19-23k z metra. O co tu chodzi, na co to komu?

Proszę @KromkaMistrz o podpowiedź, bo serio nie wiem co to za taktyka.

#nieruchomosci
  • 13
@mickpl: a pamiętasz jak elita narzekała, że pendolino za tanie i plebs zaczyna jeździć - może jest rynek dla klienta premium bo go stać, a nie będzie kupował to samo co biedacy....
@mickpl: ale to nie pośrednik ustala jaka jest cena mieszkania - bo to nie jego mieszkanie. Może sugerowac, doradzać i proponować - ale ostateczna cena ofertowa/transakcyjna jest w gestii właściciela.
@KromkaMistrz: No i co dalej? Jest kupa takich ogłoszeń teraz, które obchodzą regularnie swoje miesięcznice, niektóre rocznice. Pośrednik przez ten czas oprowadza, odpowiada na pierdyriald telefonów i w kółko powtarza, że obniżenia o połowę, do wartości rynkowych, nie będzie? XD Przecież to szkoda czasu chłopa.
@mickpl

żeby było z czego schodzić - ten schemat upowszechnia się u mnie na wsi pod waw... z jednej strony stare oferty z obniżonymi cenami, a z drugiej dużo nowych z kosmosem - gdzie są to oferty absolutnie porównywalne tylko że te nowe po minucie rozmowy pada "wie pan, cena jest do negocjacji, dogadamy się" ;)
@mickpl: U mnie w okolicy pośrednik niedawno wystawił mieszkania o 4/5k za metr więcej niż 300m dalej, gdzie deweloper skończy za parę miesięcy budowę i będą mieszkania NOWE. To są takie dzbany że nie wiadomo czy się śmiać czy płakać xD A i jeszcze w tytule że SUPER INWESTYCJA xDD
@mickpl: no i tak robia marni posrednicy. maja oferty tylko po to aby ktos na nie dzwonil a noz widelec cos innego mu sie trafi. To ich problem ze inwestuja w to pieniadze - wlasciciel ma wywalone, bo nic nie placi (do czasu sprzedazy)
@mickpl: trzeba być debilem, żeby sądzić, że pośrednik ma wpływ na to że ceny w ogłoszeniach są wysokie/zawyżone.
Pośrednik zawsze dąży do tego, żeby cena była jak najbliższa rynkowej, a najlepiej lekko poniżej, bo tylko wtedy ma szansę na sprzedaż i wzięcie prowizji. Pośrednik ile by nie gadał sprzedawcy, że jest inaczej niż rok-dwa lata temu i że trzeba zejść z ceny to i tak może se jedynie poszczekać jak pies
i dowala coś typu 19-23k z metra. O co tu chodzi, na co to komu?


@mickpl: bo pracował pewnie do tej pory w Bytom/Vistula a tam wszystko #!$%@? sie po zaporowych cenach do jakości ale czesto robi promocje 50% z tego czego frajerzy nie kupią. XD