Wpis z mikrobloga

Czytałem tutaj dużo o kotwicy dźwiękowej i postanowiłem to sprawdzić, niestety ciężko to zrobić bo skrypt wymaga pewnych poprawek i funkcjonalności, ale pomysł jest świetny, pomyślałem sobie że sam impuls dźwiękowy może być niewystarczający żeby uświadomić mnie w fazie REM i może lepsza by była konkretna informacja zwrotna dla podświadomości, czyli np. nagrane i zapętlone słowa mówiące że to sen, skrypt działałby co jakiś czas, zapewne mózg nie będzie tego przyjmować w śnie głębokim, ale w fazie REM jego aktywność przypomina tę z jawy, jeżeli usłyszymy taką konkretną wiadomość w trakcie akcji nieświadomego snu będziemy zaskoczeni że to nie jest jawa i odzyskamy świadomość, chodzi mi o narzucie podświadomości tej samej refleksji/myśli która pojawia się po uświadomieniu przez TR albo przypadkowe podejrzenie, myślicie że to może zadziałać?
#swiadomysen #swiadomesny #oneironautyka #swiadomesnienie #ld #luciddream #sen #sny #hipnoza #medytacja
  • 2
@lovekas
Eksperymenty które przeprowadzał LaBerge ze współpracownikami wykazały że lepsze niż podpowiedzi dźwiękowe są sygnały świetlne, dlatego rozwój poszedł w kierunku masek emitujących czerwone światło. Światło rzadko kiedy wybudza ze snu a na sygnały dźwiękowe często reagujemy wybudzeniem co kończy zabawę.
Kilka tygodni temu cytowałem tu fragment z książki dr. LaBerge'a dotyczący problemu dźwięk vs. światło w konwersacji z kolegą @billuscher i argumentowałem dlaczego sygnały dźwiękowe raczej będą wybudzać ze snu. Musisz