Wpis z mikrobloga

#programowanie #hacking #instagram #scam #ruskieonuce #rosjatostanumyslu

Dostałem sms z linkiem oficjalnego instagrama ig.me/1VxA4iGH4lazaku
Nie otwierałem go z telefonu, ustawiłem 2FA na insta odrazu jak dostałem tego sms.
Z ciekawości wpisałem ten adres w laptopie z pracy gdzie nie uzywam instagrama, okazało się że link prowadził do strony z resetowaniem hasła, nie sądziłem że w ten sposób coś może się stać i wpisałem jakieś losowe hasło inne niż obecne, następnie dostałem komunikat że musze wpisać kod 2FA, hasla nie miałem zamiaru zmieniać więc wyszedłem i olałem. Po 10 minutach wylogowało mnie z konta i nie mogłem się zalogować XDD hasło chyba rzeczywiście zostało zmienione ale nie na takie jakie podawałem w okienku. Na szczęście udało mi się ustawić nowe hasło przez maila i działa ale nie mam pojęcia co się stało.
Ma ktoś pomysł jak mogło dojść do zmiany hasła przez ten link? Przecież wszedlem w niego z laptopa który nie ma nic wspólnego ze mną, równie dobrze ten cwel co mi to wysłał mógł wejsc w ten link i mi zmienić haslo? nie ogarniam tego, ktoś musiał z mojej nazwy instagrama wyciągnąć numer telefonu, jakimś cudem wygnerować ten link do resertu hasła (ten link przychodzi tylko na maila a na maila mi sie raczej nie #!$%@?) i wysłać go po rusku smsem z kierunkowego francji +33
piterRRR - #programowanie #hacking #instagram #scam #ruskieonuce #rosjatostanumyslu

...

źródło: scam

Pobierz
  • 4