Wpis z mikrobloga

Zauważyliście, że cała ta tragedia w Turcji i Syrii w naszym kraju w mediach jest w jakiś sposób olewana? Fakt, mówi się o tym ale nie jest to przedstawiane jako najważniejsza informacja na ten moment na świecie. Podaje się, że może być nawet ok. 1500 ofiar. Przecież gdyby takie anomalia, z takim skutkiem wydarzyłyby się w USA czy np gdzieś w UK, to od rana do wieczora w mediach byłby tylko jeden temat. Przykładowo wchodzimy na ten moment na Onet, to informacja o tej tragedii jest 3-4 w kolejności.
#turcja #trzesienieziemi
  • 29
W zeszłym tygodniu w Pakistanie był zamach, w którym zginęło 100 osób. Ktoś słyszał? Kogoś to obchodzi? Jak w zamachu zginie 50 Europejczyków, to wszystkie media na świecie grillują temat. TRAGEDIA, KATASTROFA, ŻAŁOBA NARODOWA.


@Horkheimer: może w Pakistanie jest na odwrót i olewają zamachy w Europie, a nagłaśniają te lokalne?
@Redzi89 Bo to nie nasz region?
Jakby to było w Czechach albo na Słowacji to by było gadane non stop.
Jak parę lat temu było trzęsienie ziemi w Chorwacji to pare dni było mówione, a skala o wiele mniejsza.
Zapewne w mediach Greckich czy Bułgarskich tempa jest walkowany. Dla nas to za daleko.
@Redzi89: co ty za bzdury gadasz. Jak w usa czy na kontynencie amerykańskim czy w afryce lub azji się coś dzieje to też mało poświęcają. Jesteśmy europejczykami i na ten region się najwięcej poświęca. Druga rzecz co oni mają ciągle pokazywać? Tionie zamach terrorystyczny by nawijać całą dobę. Było tsunami w japonii, trzęsienie ziemi w 2016 we włoszech to tak samo informowali. Były ciągle powroty i wzmianki, ale także wracano do
nie ŻADNYCH informacji ze świata.

pokazuje prawie wyłącznie nasze lokalne bagienko.


@Mokotowski: sam sobie przeczysz xd Poza tym BBC World... Włącz sobie TVN 24 Bis, to będziesz miał 24 godziny na dobę inormacje zza granicy.
@Redzi89: Na całym świecie ciągle są trzęsienia ziemi gdzie ginie ponad 1000 osób. Kilka lat temu w Indiach czy Indonezji było trzęsienie ziemi gdzie gineły tysiące osób. U nas cisza.

W Afganistanie w 2022 było trzęsienie gdzie było 1500 ofiar. I cisza.

W 2005 roku w Kaszmirze zginęło 86 TYSIĘCY osób. I cisza.

Takich przypadków jest masa.