Wpis z mikrobloga

@FejsFak: W sumie dziwny pomysł z tym cyklem dobowym trwającym 26 godzin. Obczaj ten film do 55 minuty. Głównie tę część o temperaturze ciała i wpływie światła w okolicach najniższej temperatury ciała w czasie snu, na czas budzenia się i zasypiania. Może w ten sposób dasz radę sobie to wyregulować.

Jest też tam mowa o suplementowaniu threonate magnesium i theanine - w kontekście zasypiania i wysypiania.
@FejsFak: Pokręciłem. Oglądałem oba te filmy jednocześnie, fragmentami. To co potrzebne, jest we wszystkich fragmentach o których wspomniałem. W ogóle to najlepiej obejrzeć w całości.
@Nemayu: nie chce mi się tego testować na sobie więc mam taką propozycję abyś to ty przetestował dla mnie. Na początek spróbuj za pomocą tych wskazówek wejść w rytm dwudzestotrzygodzinny - normalnie masz dwudziestoczterogodzinny a ja mam dwudziestoszesściogodzinny więc będzie dość podobnie bo ty zejdziesz jedną godzinę w dół a dla mnie to by były dwie godziny więc procentowo zbliżone wartości (1/24 i 2/26). Koniecznie daj znać jak ci poszło. Możesz
@FejsFak: Mogę wstawać o godzinę później, mogę wstawać o 6 godzin później. Moge wstawać w dzień, w nocy, mogę nie spać dwa dni, spać pół dnia i czuwać pół dnia, cokolwiek. Szedłem spać co dzień o godzinę, dwie później, a innym razem. w drugą stronę, o godzinę, dwie wcześniej. To, że będę wstawał teraz codziennie o godzinę wcześniej niczego nie udowodni. Przestawiałem się na różne godziny czuwania, bez żadnej metody z
Bierzesz teraz leki, żeby zasypiać - to nie jest twój naturalny cykl.


@Nemayu: nic nie zrozumiałeś z filmu bo nie biorę leków od końca listopada a na filmie dokładnie tłumaczę w jakim okresie biorę leki. Zresztą tabletek nasennych nie nazwał bym lekami bo niczego nie leczą. To, że chodziłeś spać o różnych godzinach nie jest żadnym testem - spróbuj utrzymać równy rytm dnia 23 godziny przez dłuższy czas i wtedy pogadamy.
@Nemayu: obejrzałem ten film i gość nie mówi niczego nowego. Najbardziej bawią mnie takie teksty żeby patrzeć rano na słońce a wschód słońca jest moją ulubioną porą na zasypianie i lubię ogólnie spać jak słońce #!$%@?. Jakby to wszystko takie proste było to by ludzie nie mieli problemów. Weź pod uwagę to, że kiedyś ktoś musiał czuwać w nocy aby pilnować wioski przed bandytami. Tam gdzie wszyscy spali w całej wiosce
@FejsFak:
Tak jak mówiłem, przerabiałem rózne warianty. Ten o którym mówisz też.
Też lubie spać jak świeci słońce. Jak nie świeci też.
Jak chce mi się spać, to nie ma dla mnie znaczenia czy słońce świeci, czy nie.
Były okresy, kiedy robiłem się senny na wieczór i spałem do rana, ale były też takie, że robiłem się senny rano i budziłem na wieczór. Zasypiałem tez po południu i budziłem się w
@FejsFak: cóż za dyskusja :O ja uważam że te całe teorie o "jednym czuwającym" są wyssane z palca. Człowiek potrafi się dostosować do różnych rytmów i nie wierzę że ktoś ma 24 a ktoś 26 godzinny rytm. Po prostu każdy zdrowy człowiek, zdrowa dieta, higiena snu i każdy organizm się dostosuje
@niech_ktos: no to dostosuj się do rytmu 26 godzinnego i daj znać jak ci poszło. Albo może od razu spróbuj rytmu 48 godzinnego. Będziesz spał raz na dwa dni ale za to dwa razy dłużej.