Wpis z mikrobloga

Nie mogłem znaleźć namiarów na aktualną taśmę LED UV dobrą do #retrobright. Umieszczam, więc link do taśmy, którą wraz z roztworem 12% wody utlenionej odnowicie pożółkły plastik konsoli.
https://www.amazon.pl/dp/B07TK1NYFK?ref_=pe_25095781_587124791_302_E_DDE_dt_1

Poniżej zdjęcie przed i po 24 godzinach kąpieli w roztworze wraz ze światłem UV.
Zdjęcie też nie oddaje do końca rezultatu, więc zwróćcie uwagę na klapkę, która na drugim zdjęciu wygląda jakby była bardziej żółta od samej obudowy.
#nes #retrogaming #konsole daję również tag #dreamcast bo te konsole chyba najczęściej żółkną
baniol - Nie mogłem znaleźć namiarów na aktualną taśmę LED UV dobrą do #retrobright. ...

źródło: o

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
Nie mogłem znaleźć namiarów na aktualną taśmę LED UV dobrą do #retrobright. Umieszczam, więc link do taśmy, którą wraz z roztworem 12% wody utlenionej


@baniol: jesteś pewien, że roztwór 12% wody utlenionej? Woda utleniona to już jest roztwór 3% nadtlenku wodoru w wodzie. Roztwór 12% wody utlenionej to będzie mniej niż 3‰ nadtlenku wodoru w wodzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Odnośnie tych roztworów to jest
  • Odpowiedz
  • 0
@Kryspin013: o widzisz, całe życie się człowiek uczy, tytuł aukcji brzmiał "Nadtlenek wodoru 12% woda utleniona 5l Solutiones", więc tak zapamiętałem.

Co do wybielania samym ciepłem to dopiero później doczytałem, jednak i tak jestem zadowolony z efektu uzyskanego za pomocą taśmy LED.

Wiem, że dzieli się na 3 spektra. Nie do końca rozumiem jak to działa, jednak ja użyłem taśmy świecącą z długością fali 395-405nm, a w poradnikach na youtube najczęściej
  • Odpowiedz
395-405nm, a w poradnikach na youtube najczęściej używali 385-400nm.


@baniol: to jeden wuj jest. Według googla tak się dzieli:
UVA (380-315 nm),
UVB (315-280 nm),
UVC (280-10 nm).

A co do wybielania w normalnych warunkach bez UV to możesz równie dobrze wrzucić na tydzień do pojemnika z roztworem i też wybielisz. Tak jest nawet bezpieczniej. Byleby nie przesadzić z mocą roztworu. Czym słabszy roztwór tym bezpieczniej ale dłużej się będzie wybielać.
  • Odpowiedz