Wpis z mikrobloga

Dzień dobry!
U mnie koty na przemian z papierami.
Florian siedzi sobie w tymczasie, ale już tylko momencik bo w niedzielę jedzie do swojego nowego domu.
Niestety jest to też ostatni kot, który przez ten tymczas został przyjęty bo kocia rezydentka zdecydowanie woli życie jedynaczki i obecność innego kota, nawet zupełnie izolowanego jest dla niej za dużym stresem :(
U nas bez zmian, dzieje się. Mieliśmy kilka dni z pustymi klatkami w lecznicy ale za dużo kotów czeka na pomoc no i w końcu zaczęły włazić do klatek, przynajmniej niektóre ;)

Ciągle nie możemy złapać ostatniej, osiemnastej sztuki z siedliska, które dla mnie zawsze będzie „pierwszym”.

Spod szpitala udało się odłowić do kastracji ostatnią kotkę - dostaje pakiet dzikus, czyli odrobaczenie, kastracja, szczepienie, nacięcie uszka i wraca na ulicę - jest dorosła, nie rokuje na oswojenie ( ͡° ʖ̯ ͡°) na szczęście jest zdrowa, bo obawialiśmy się powtórki z przypadku Amora, któremu nie udało się pomóc

Tak czy siak w kolejce do pomocy mamy, uwaga 21 kotów ????????‍♀️

16 sztuk na jednym siedlisku - czekamy na odpowiedź gminy w tej sprawie, nie spodziewamy się cudów bo dopiero negatywnie opiniowaliśmy im ten program (zawierający zawrotną kwotę 3 tysięcy złotych na kastracje zwierząt bezpańskich na gminę na rok), z rozmowy wynika że zamierzają przeciągać temat a czekanie do końca marca + plus potem ewentualnie na umówienie zabiegu po prostu odpada. Jeśli kotki tam tej wiosny urodzą kotów będzie kilkadziesiąt - dokarmia je jedna samotna emerytka…
Ofc wniosek o karmę również zrobiony, urząd przeznacza na ten cel w tym roku kwotę 500zł. Dostarczyliśmy karmę z tego co mieliśmy, ale tam idą jakieś kosmiczne ilości :(

Drugie siedlisko - dwie kotki, czwórka maluchów płci nieznanej w tym jedno takie śliczne bure ()
Z niego została już odłowiona Luna tu zrzutka to dorosła około 6-7 letnia kotka. Testy fiv/felv ujemne. Na pewno kiedyś miała dom, jest rozmruczana i zdecydowanie rokuje na adopcję. Musimy opłacić jej kastrację, testy, badania i profilaktykę. Za dużo o niej jeszcze nie wiemy ale jak ktoś szuka starszego spokojnego kitku to Luna będzie super wyborem :)

Myśleliśmy, że nie będziemy zbierać w tym roku środków z 1,5%, Stowarzyszenie powstało w kwietniu 2022r, o status Organizacji Pożytku Publicznego będziemy mogli ubiegać się dopiero po dwóch latach działalności. Ale dzięki współpracy z Fundacją Studencką Młodzi Młodym mamy taką możliwość - trafi do nas 90% z zebranej kwoty, pozostałe 10% zostanie przeznaczone na cele statutowe fundacji.
Te środki trafią do nas dopiero pod koniec roku ale zapewnią nam spokój, stabilność i trochę wolności od zrzutek ;) W zależności od wysokości tej kwoty, zostanie przeznaczona na bieżące działanie (usługi weterynaryjne, karmę, suplementy, akcesoria - to są nasze podstawowe wydatki) oraz na akcje kastracji w gminach, które nie przewidują na to funduszy.
Pomysł na akcje kastracyjną ja mam jeden i ten sam od dawna - trzeba dotrzeć do źródła problemu, wspomóc tych którzy nie są w stanie sami kastracji zorganizować a potem latami rozdają kolejne szczeniaki i kociaki w dobre ręce. Będziemy docierać do nich, mam nadzieję że przy współpracy sołtysów i pomagać głównie starszym, wykluczonym komunikacyjnie i tym z ograniczonym budżetem.

Sporo osób pytało o te 1,5%, postaram się dotrzeć do wszystkich w wiadomościach prywatnych ale mogę nie dać rady odszukać wszystkiego.

Sytuacja ogólna trochę słaba, na praktycznie wszystkich zrzutkach brakuje, a to co jeszcze niedawno powtarzałam, że w końcu musimy się z tych kotów wygrzebać - jakoś mniej sama w to wierzę :(

[Ptyś i Kinder](https://zrzutka.pl/wmzxga
Leosia
Florian

#pieszkotem

Wołam użytkowników, którzy zaplusowali następujący wpis lub komentarz:
https://www.wykop.pl/wpis/66851713

c.....i - Dzień dobry! 
U mnie koty na przemian z papierami.
Florian siedzi sobie w t...

źródło: B6A3B9F2-AFD8-4C7E-B547-A42BECD00B7C

Pobierz
  • 23