Wpis z mikrobloga

Mam router na strychu, wifi na pierwszym piętrze pod strychem jeszcze działa ok, natomiast w pokoju na półpiętrze, między parterem a pierwszym piętrem, już jest bardzo słabo. Zastanawiałem się nad wifi repeaterem ale dużo osób odradza, potem myślałem nad powerline ale ludzie piszą, że też nie do końca zdaje egzamin. No i jest jeszcze mesh ale to chyba najbardziej kosztowne rozwiązanie. Na ten moment nie mam możliwości poprowadzenia kabla do drugiego routera jako AP. Co najbardziej polecacie w moim przypadku?
#internet #wifi
  • 13
@Samowski: Mesh to niekoniecznie drogie rozwiązanie, do 100Mbps jest zestaw TendaNova MW3 z dwoma lub trzema (ok. 250zł) satelitami, albo trochę droższy zestaw MW5 lub MW6 do 1Gbps. Niedawno przesiadłem się na mesha z klasycznego routera. Niebo, a ziemia. W całym domu zasięg, płynne przełączanie między sieciami, łatwo zarządzalne - naprawdę polecam :)
@Samowski: @phomerus a jak sądzicie, skąd ów Mesh sobie weźmie internet na parterze? W meshu nie ma żadnego cudownego medium transmisyjnego, tylko normalne radio, które musi być w stanie dotrzeć z jednego urządzenia do drugiego. Żeby mesh miał sens, musiałbyś mieć tych urządzeń kilka i je rozstawić tak, by się wzajemnie ze sobą DOBRZE słyszały.

Powerline możesz kupić gdzieś wysyłkowo, zobaczyć, czy u ciebie zda egzamin i jeśli nie, to odesłać,
@phomerus: no to skoro to takie oczywiste, kapitanie Zarozumiały, to czemu w ciemno mu radzisz rozwiązanie, które zapewne mu nic nie da (już na półpiętrze sygnał ma bardzo słaby)?
@Jarek_P bo postawic moze pare wiezyczek? Jedna na strychu, druga w pokoju pod strychem i tak dalej az osiagnie to co chce.

Kazdy kto radzi mesh wifi ma na mysli ze trzeba zainwestowac w kilka access pointow, a nie zastapic jeden router drugim.