Wpis z mikrobloga

Czy wy też tak macie, że po max pół roku w firmie zastanawiacie się nad zmianą robo czy jestem dziwny?
Postawiłem sobie za cel w obecnej firmie pociągnąć przynajmniej rok (bo jeszcze w żadnej tyle nie wytrwałem), ale kurczę, nudzi mnie projekt i ciężko mi się nad nim skupić, do tego mam wrażenie że nie jest dla mnie szczególnie rozwijający na dłuższą metę.

#pracait #pracbaza #korposwiat #programista15k
  • 18
@ElMatadore: jako osoba techniczna przeglądająca CV i decydująca czy kogoś bierzemy na rozmowę mogę potwierdzić to co pisali poprzednicy, jak mam kandydata który ma permanentnie zmiany pracy (tak do maks 9 miesięcy per firma) to jest odrzucany praktycznie od ręki, bo nawet nie ma sensu tracić czasu na wdrażanie wiedząc, że jest duże ryzyko odejścia zanim taka osoba zacznie realnie na siebie zarabiać
@diwi: no to należy się jeszcze zastanowić co było tego powodem. Osobiście znam co najmniej kilka sytuacji, że problemem nie był pracownik a firmy które nie do końca były uczciwe z ofertami pracy. I co ma wtedy zrobić taki pracownik jak miał pecha? Z tego co rozmawiam ze znajomymi to u nas w PL jest obecnie słabo pod tym względem. Niby kasa w IT jest ale firmy mają sporo za uszami
@ksiak: +1 chyba każda z moich dotychczasowych firm w czymś mnie oszukała. W np. tej miało być więcej developmentu platformy, w poprzedniej mnie wyruchali z umową itd.

No ale trzeba to albo wytrzymać albo lecieć w #!$%@? w CV, bo inaczej nikt sensowny Cię nie będzie brać xD
Następnym razem szukam poza PL
@ksiak: Sorry, ale jeśli mam kandydata który ma np. 6 firm w CV pod rząd po pół roku, to naprawdę jest mało prawdopodobne, że to zawsze był problem z firmą.

W przypadku gdy akurat ten jeden na kilku/kilkunastu tak miał to niestety taka osoba dostaje po dupie przez ludzi z którymi to firmy po prostu nie przedłużają umów bo umiejętności np. komunikacyjne mają na poziomie 0.

Niestety, nigdy nie będzie tak,