Wpis z mikrobloga

Znalezisko z prośbą o wykopanie.

Proszę o pomoc nagłośnieniu seksistowskich stypendiów, dostępnych tylko i wyłącznie dla kobiet, które finansuje firma Intel pod hasłem "Nowe technologie dla dziewczyn".

Kryterium płci przy przyznawaniu stypendium jest absurdalne i jawnie sprzeczne nie tylko z rozsądkiem, ale też z prawem i z godnością człowieka.

Trzeba nagłośnić tę sprawę, by zatrzymać ten i podobne absurdy.

Z góry dzięki, poniżej wołam kilka osób, które wcześniej mnie o to prosiły poprzez zaplusowanie stosownego komentarza.

#dyskryminacjamezczyzn #afera #polska
  • 26
TFW dałeś plusa pod wpisem o tym jak Unia Europejska próbuje dyktować wygląd składów rad nadzorczych prywatnych spółek, i teraz cię ktoś woła do znaleziska żeby dyktować jakie prywatne spółki mogą fundować stypendia. xD
@orpblyskawica: w US jest lista „protected status”, czyli statusów, wedle których nie można dyskryminować - rasy, płci, wieku, religii, kraju pochodzenia. W Pl nie wiem..

Intel tutaj nic nie sprzedaje, tylko robi coś w rodzaju konkursu. Takie konkursy są też często kierowane np tylko do studentów.. nawet instytucje publiczne - urzędy pracy mają konkursy kierowane do danych grup społecznych

Szczerze, to i tak mi to wszystko jedno