Wpis z mikrobloga

#gielda #fomc
Wszyscy i twoja babcia wiedza, ze podwyzka stop bedzie o 25bp
Prawie wszyscy oczekuja tez w zwiazku z tym mocno jastrzebiego Powella, zeby troche to wywazyc
To jest juz w cenach.
Potecjal do zjazdu w dol jest bardzo maly. Stopy zostana podniesione o 25bp i rynekl oczekuje jastrzebiego Powella, takze nie wiem jak mocno musialby byc jastrzebi, zeby zaskoczyc rynek w dol
Prawdopodobnie pompa bedzie kontynuowana
Obecnie nie ma katalizatorow spadkow
Same wysokie wyceny nie powoduja spadkow, risk free rate jest wysoka juz jakis czas, to nie jest trigger. Oczekiwania earning sa niskie, latwo je pobic. Zreszta slabe wyniki tez sa oczekiwane przez rynek. Guidance tez nie bedzie triggerem, poza korektami na poszczegolnych papierach. Wszyscy sa zachlysnieci spadajaca inflacja, historycznie silnym rynkiem pracy. Zmiennosc jest na dnie i od ostatniego szczytu IV mijaja 4 miesiace.
Z drugiej strony nie ma tez mocnych przeslanek do mocnych wzrostow. Wyceny na szczytach, sytuacja caly czas niepewna - dane sa dobre, ale niepewnosc pozostaje spora. Rynek stara sie front runnowac potencjalne mieciutkie ladowanie, ale duzo hajsu pozostaje na boku i nie wchodzi w to.
Obstawiam boczniek i lekki chop az sytuacja sie mocniej wykrystalizuje. Albo pojawi sie trigger (oznaki recesji, albo nawrot inflacji) albo miekkie ladowanie stanie sie pewniejsze.

#tesla
Kolejna obnizka ceny na modele X i S o 3k USD
Wkrotce pewnie to samo dla M3
#nieskonczonypopyt
  • 16
dlaczego nie napiszesz w jakiś sposób na wrócić te 3k do klienta i jakie warunki klient ma spełnić?


@gonzo91: bo tego nie wiem
nie mam pozycji, takze sie nie zaglebiam, bo nie mam czasu na zajmowanie sie papierami, na ktorych nie mam i nie zamierzam miec pozycji
jeśli wszystko jest w cenach to nie ma pola do wzrostu


@NoKappaSoldier73: zawsze jest troche wiecej IV na eventach
nie ma za bardzo szans na zaskoczenie w dol, to jest w cenach, ale jak odpadnie IV po evencie to dilerzy beda sciagac hedge, co da flow do wzrostow

@DJ007 dokladnie tak
zawsze jest troche wiecej IV na eventach


@151346136: Do tego jesteśmy tuż przy lokalnych maksach, więc rynek może bez wysiłku zrobić podjazd do okolic ~12345 na NQ i 4115 na SP. Stamtąd cofka poniżej 4k na SP i 11850 na NQ i stosunkowo niewielką zmiennością (poniżej 3% na SP i 5% NQ) możliwe jest rypanie w dwie strony. IMO jest dobre pole do tego, żeby znaczna część rozgrywaczy dzisiejszego eventu została
MO jest dobre pole do tego, żeby znaczna część rozgrywaczy dzisiejszego eventu została ze stratami, a rynek na close został bez wielkich zmian.


@DJ007: XTB lubi to. Dywidenda mniam.
@151346136
Pokaż mi tych wszystkich oczekujących na jastrzębiego Powella, statystyki, konta na tt czy co tam chcesz

Obecnie trwa beka z niedźwiedzi i ich guru(patrz burry) A jeśli wszystko jest w cenach to czas na realizacje zysków, a nie dalsze wzrosty bo rynek już jesteś na szczytach i wycenił podwyżke 25bps