Wpis z mikrobloga

zleciłem dziś wymianę PLN na USD na koncie IKZE w BOSSA.
Co prawda przy wymianie pojawił mi się komunikat o opłacie, ale jednocześnie na wielu stronach jest informacja o darmowych 3 przewalutowaniach w roku (osobno wyliczane na koncie IKE oraz IKZE). Jest to forma promocji jaką DM BOSSA od kilku lat mami potencjalnych klientów. Finał był taki, że zadzwoniono do mnie z informacją po jakiej cenie proponują zamianę waluty (jest to średnia cena z ostatnich 30 minut). Za przewalutowanie nic nie płaciłem. Nie jest to jakoś jasny i wygodny sposób do jakiego zazwyczaj jestem przyzwyczajony, ale działa.

#inwestowanie #pociagdozyskow #pieniadze #oszczednosci #oszczedzanie #dolar #emerytura #gielda #pasywnyinwestor #etf #ikze #bossa
szcz33pan - zleciłem dziś wymianę PLN na USD na koncie IKZE w BOSSA. 
Co prawda przy ...

źródło: ff23c6b6f8db041cf773fddf2d36c3dc

Pobierz
  • 7
Wiesz może jak w kwestii ponownego przewalutowania USD na PLN ? Też trzeba czekać na ich telefon i propozycję, czy odrazu przeliczają po najniższym kursie ?

Rozważam scenariusz gdybym nagle musiał ewakuować się z IKE.
Wiesz może jak w kwestii ponownego przewalutowania USD na PLN ? Też trzeba czekać na ich telefon i propozycję, czy odrazu przeliczają po najniższym kursie ?


@oseri: To nie ma znaczenia w którą stronę jest wymiana. W każdym przypadku musisz zatwierdzić kurs wymiany.

Rozważam scenariusz gdybym nagle musiał ewakuować się z IKE.


@oseri: To nie jest zwykłe konto bankowe, więc z IKE nie można przyjmować, że się nagle ewakuujesz. Wypłata
Rozważam scenariusz gdybym nagle musiał ewakuować się z IKE.


@oseri: wypłata z IKE nie następuje nagle. Tak jak kolega wyżej napisał.

Wykonanie częściowego zwrotu następuje w ciągu 30 dni, od dnia złożenia odpowiedniego wniosku.


Tak wygląda np. w BOSSA. To raczej kwestia regulacyjna i większość IKE DM będzie mieć taką zwłokę.

Wiesz może jak w kwestii ponownego przewalutowania USD na PLN ?

Na stronie BOSSA jest napisane:

3 pierwsze przewalutowania na
szcz33pan - >Rozważam scenariusz gdybym nagle musiał ewakuować się z IKE.

@oseri: wy...

źródło: waluta

Pobierz