Wpis z mikrobloga

"Eksperci oczekują ustabilizowania sytuacji na rynku najmu w najbliższym czasie" - to oznacza nic innego, że eksperci spodziewają się spadków czynszów i prawdopodobnie te czynsze już spadają. XD

W szczycie covidowym kiedy branża płakała, że mieszkania się nie wynajmują na olx było 55k ofert, w dołku po wybuchu wojny - 12k. Obecnie ofert jest już 33k i cały czas rośnie.

#nieruchomosci #ekonomia #gospodarka #wkpinvestments
  • 10
@Zielonkazdr: ostatnio na spotkaniu firmowym podjudziłem jednego płaczącego mini "landlorda" i mu powiedziałem, że przecież te podwyżki/inflacje przerzuci na wynajmujących, to mi odpowiedział, że teraz sytuacja na rynku się zmieniła i konkurencja na najmie wzrosła, a najemcy też mają swoje limity, bo im pensja nie wzrosła o inflacje.
Ile w tym prawdy, a ile januszowych łez "ja do tego biznesu muszę dopłacać" to nie wiem, ale jestem w stanie mu uwierzyć
@mickpl: Jeżeli chodzi o najem to wiadomo, lokalizacja, lokalizacja i lokalizacja.
Mając do wyboru dwa pokoje w Gdańsk południe za 2700 plus opłaty, lepiej jest wybrać kawalerkę albo dwa pokoje w starym bloku we Wrzeszczu, Brzeźnie, Przymorzu czy Żabiance.