Wpis z mikrobloga

@Ranger: Bo strona cała się nie załadowała. Nowy Wykop jest napisany bodajże we frameworku JavaScript Vue i poszczególne elementy strony ładują się asynchronicznie. Prawdopodobnie przez chwilę miałeś internet i podstawowe elementy zdazyly sie załadować, ale pozostałe dane już nie, dlatego dostałeś taki komunikat.
@emte: nie, ta strona była załadowana w pełni, wyłączyłem internet, zapomniałem zamknąć tę kartę - teraz odpalam, a on mi komunikuje, że nie działa ()
@emte: skoro tak jest, to jest to oczywisty błąd. W dodatku nie wiem czy u wszystkich tak jest czy tylko u mnie, ale nie da się przewijać stron ani zatrzymywać video. Każde dotknięcie ekranu na otwartej stronie powoduje, że wyskakuje mi taki komunikat jak pic rel i strona ładuje się od nowa. W ten sposób przeglądanie znalezisk na appce mobilnej jest niemożliwe. Wczoraj ściągnąłem aktualizację bo biauek reklamował, że pozbyli się
@Voraz: @emte tylko po co taki komunikat? Strony wykopu są statyczne, nie ma tu czatów na żywo, itp., więc po cholerę to sprawdza czy mam połączenie z internetem? Po to, żeby jadąc pociągiem z Katowic do Warszawy na zadupiach ze słabym zasięgiem nie mógł wcale przeglądać wypoku?
tylko po co taki komunikat?


@Ranger: na normalnych stronach takie coś pojawia się gdy próbujesz je otworzyć w momencie gdy już nie masz internetu. Wtedy zamiast nudnego błędu przeglądarki o braku internetu widzisz komunikat od strony. Ładuje się to ze storage przeglądarki, ewentualnie indexeddb. Nie powinno się to wyświetlać gdy stracisz internet PO załadowaniu strony, co najwyżej wyświetla się wtedy jakiś niewielki alert.
No ale wykop to wykop, kolejna z wielu