Wpis z mikrobloga

Hej mireczki
Jestem w trakcie robienia pracy dyplomowej. No i wymyśliłam sobie konsultując się z promotorem projekt aplikacji AR w Unity. To ma być aplikacja dla działu utrzymania ruchu do robienia przeglądu albo naprawy awarii.
Kupiłam książkę do nauki unity, ale tam jest tylko moduł jak tworzyć gry.
Powiedzcie mi proszę, dam radę w jakieś dwa miesiące się nauczyć programowania w C#, który jest do tego wykorzystywany i napisać taką prostą apkę? Czy mam zacząć szukać pomocy gdzie indziej albo myśleć nad zmianą tematu? XD
#informatyka #programowanie #programista15k #jezykc #automatyka #air #ar #vr #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 24
@#!$%@?
Na studiach poprzednich miałam podstawy C, więc wiem mniej więcej z czym to się je. No i serio to ma być bardzo prosta apka
@Amestris: Jak się na tym skupisz to dasz radę. Czemu tylko 2 miesiące? Pracę realizujesz w semestrze letnim czy to opóźniona z semestru zimowego?
@Amestris: Znajomosc C# to jedno, ale uzywanie go w unity to drugie. Tez kiedys robilem prace mgr w unity i nie poszlo mi to za szybko, ale tez nie przykladalem sie specjalnie :) A C# swego czasu na studiach byl moim wiodacym jezykiem do zaliczania projektow.
W 2 miesiace moze byc ciezko, chyba ze bedziesz to robic full time po 8 godzin dziennie, a moze wiecej.
Przejrzyj repo z ar foundation do Unity czy nie ma czegoś co można by przerobić, bo od zera to możesz nie podołać. Ogólnie C# to nie Ryby czy Haskell, tylko taki pythong - do ogarnięcia bez problemu jak ktoś podstawową wiedzę o programowaniu ma.
@Amestris: Na inżynierkę napisałem grę na Androida w Unity, nie potrafiąc wcale programować. Gra to turlająca się kulka w 3D sterowana żyrorkopem. Omijasz przeszkody, wyskakuje ci na ekranie działanie matematyczne i musisz wjechać w odpowiednią bramkę. Unity to bardziej zabawa a wszystko masz w necie.
@Warrior
Tzn wiecie, pracę gotową mam oddać do końca czerwca, ale zakładam sobie taki bufor czasowy po prostu. Bo jeszcze testy itd. Najwyżej urlop sobie wezmę jak będę potrzebowała.
W lipcu mam się bronić. Obroniłam inżyniera w lutym tamtego roku i od razu poszłam na mgr 1,5 roku, dlatego tak dziwnie z terminem
@Amestris: Szczerze? Jako osoba, która programuje w C#, uczy programowania i brała udział w wielu konkursach z tworzenia gier stwierdzam, że SZANSE SĄ BARDZO MAŁE.

Zakładając, że znasz bardzo dobrze podstawy C# wiedział byś przynajmniej co się dzieje w tym Unity. Tymczasem to wszystko cię przerośnie, gdy zaczynasz od totalnego 0, już nie mówiąc o tym, że musiałbyś być niesamowicie zdeterminowanym, żeby nie zrezygnować po paru dniach.

Projekt może wydawać
@Amestris: w dwa miesiące opanować tak wiele? Teoretycznie, jeśli znasz jakiś inny język programowania i masz kupę czasu, to może tak. Praktycznie myślę, że polegniesz.

Opanować technologię to jedno, a napisać pracę to drugie.
@Amestris: Mrugnij dwa razy jeśli jesteś z Gliwic albo Wrocławia. Jakie funkcjonalności miałaby mieć ta aplikacja? Już samo powiązanie AR z przeskalowanym modelem obiektu to będzie zabawa, a co dopiero nanoszenie danych przez AR do modelu.
@Amestris: @Amestris: Moim zdaniem przestrzeliłaś z tematem. Dziwię się, że promotor na to poszedł. Studia skończyłem dość dawno ale wiem, że ludzie co sobie powymyślali skanery 3D i inne #!$%@? muje się potem bujali z tym. To "tylko" magisterka- wyluzuj z doborem tematu.

Ale może zacznijmy od tego co to by właściwie miało robić?
Mam awarię, kieruję tel na maszynę i co widzę?
@BornToDie69
@100fraszek
Dobra, bo chyba się źle wyraziłam, więc muszę sprostować XD
Dwa miesiące to ja sobie założyłam. Gotową pracę muszę złożyć na uczelni do końca czerwca, więc teoretycznie powiedzmy do końca maja żeby było już zrobione.
Druga kwestia - to nie ma być skomplikowany program. Coś typu: pękł mi oring, więc podchodzę, wyjmuję go, aplikacja pokazuje mi jaki to oring, ile jest go na magazynie i w jakiej lokalizacji się znajduje,