Wpis z mikrobloga

Jak to teraz wygląda gdy chciałbym wziąć kredyt hipoteczny z żoną ale jestem na JDG od Grudnia? Wszędzie mówią, że minimum 12msc, a to trochę psuje moje plany, bo chciałbym +/- w lipcu zaciągnąć kredyt na budowę domu. Obydwoje spełniamy wszystkie wymagania oprócz mojej działalności... Czy np. bank, w którym prowadzę konto firmowe może nagiąć zasady jeśli chciałbym od niego wziąć kredyt?

#nieruchomosci #kredythipoteczny #banki #bankowosc #jdg #dzialalnoscgospodarcza
  • 23
  • Odpowiedz
Czy np. bank, w którym prowadzę konto firmowe może nagiąć zasady jeśli chciałbym od niego wziąć kredyt?


@chodzacy_internet: bank raczej niczego nie nagnie. Z tego, co pamiętam, to musisz mieć dłużej działalność, żeby bank wiedział, że umiesz w JDG i zaraz tego nie zamkniesz, ale może coś się zmieniło w międzyczasie ()
  • Odpowiedz
@chodzacy_internet: Wydaje mi się, ze wszystko zależy od banku. Najlepiej będzie jeśli zapytasz się u doradcy albo po prostu w banku. Pamiętam, że jak załozyłam działalność to nie chcieli mi dać leasingu po kilku miesiącach. Musiałam prowadzić ją 12 miesięcy. `
  • Odpowiedz
@chodzacy_internet: mam znajomego, który brał na JDG przed ukończeniem roku, więc pewnie są opcje. Być może kwestia tego, czy pracujesz dla firmy, z którą już wcześniej byłeś związany, może jakieś kwity intencyjne od klienta/pracodawcy też coś dają
  • Odpowiedz
@the_good_guy: @chodzacy_internet Dokładnie tak jest - banki mogą nagiąć swoje ogólne zasady. Z tego co słyszałem takie absolutne minimum to 3 miesiące działalności przy zachowaniu ciągłości wykonywanych obowiązków i pracodawcy/klienta, ale generalnie to już tematy do przeanalizowania w indywidualnych przypadkach no i zawsze jest ryzyko, że taki wniosek mogą odrzucić.
  • Odpowiedz
Jak to teraz wygląda gdy chciałbym wziąć kredyt hipoteczny z żoną ale jestem na JDG od Grudnia? Wszędzie mówią, że minimum 12msc, a to trochę psuje moje plany, bo chciałbym +/- w lipcu zaciągnąć kredyt na budowę domu. Obydwoje spełniamy wszystkie wymagania oprócz mojej działalności... Czy np. bank, w którym prowadzę konto firmowe może nagiąć zasady jeśli chciałbym od niego wziąć kredyt?


@Kiedysbedeczerwonka: @chodzacy_internet: Minimalny okres prowadzenia działalności jaki jest
  • Odpowiedz
@marcpol: w lipcu gdy faktycznie wejdzie ten "bezpieczny kredyt 2%" dla młodych.


@chodzacy_internet: W tej chwili jest za wcześnie na weryfikacje w których bankach będziesz miał możliwość otrzymania kredytu. Warunki akceptacji dochodu w bankach ulegają zmianie. Nie wiadomo też jeszcze które banki przystąpią do programu.
  • Odpowiedz
santander


@chodzacy_internet: W tym banku całkiem niedawno wprowadzono możliwość skrócenia okresu prowadzenia DG. W przypadku, gdy jest to kontynuacja zatrudnienia - akceptowane są 3 miesiące. Jeśli jest to działalność w tej samej branży, ale współpraca występuje z innym podmiotem wymaganych jest 6 miesięcy. Akceptowana forma rozliczania z US to ryczałt. Bank weryfikuje umowę B2B oraz ilość kontrahentów, więcej niż 1 oznacza brak akceptacji skróconego okresu.
  • Odpowiedz