Wpis z mikrobloga

Od paru dni jaram się forum ancestry, gdzie ludzie szukają informacji o swoich przodkach. Właśnie pomogłem jednemu Jankesowi. Najpierw myślałem, że może być spokrewniony z moim sąsiadem o takim nazwisku jak jego dziadek, który w latach dwudziestych XX wieku wyjechał z Polski do USA. Koniec końców okazało się, że chodzi o inną, dużą rodzinę niedaleko mojej rodzinnej miejscowości, której potomkowie (rodziny, nie miejscowości) żyją do dzisiaj w tym samym miejscu. Jankes i polska rodzina są już po pierwszej rozmowie z pomocą google translate.

W wątkach można znaleźć masę starych dokumentów, także jeszcze z czasów zaborów.

Wejdźcie chociaż z ciekawości na swoje województwo i zobaczcie ile ze znanych wam miejscowości i nazwisk się przewija. Pewnie łatwiej będzie o to dla mieszkańców #polskapowiatowa, ale kto wie.

Link do forum: https://www.ancestry.com/boards/localities.ceeurope.poland

#genealogia #historia #emigracja #ancestry
  • 3
@lasca85: Super, ale co udało się odkryć o Twojej rodzinie? Znalazles jakiś przodków czy coś ciekawego? Moja rodzina jest z kresów wschodnich i usiedlila sie w troche przypadkowym mieście w Polsce. Niestety trudno znalezc jakiekolwiek informacje o nich