Wpis z mikrobloga

Drogie #mikrokoksy, proszę o pomoc bo mam wrażenie że powoli odbija mi na punkcie suplementów (i przyległości). Mój plan wygląda mniej więcej tak

- Śniadanie (około 1.5 przed siłownią) => zwykle owsianka na odtłuszczonym mleku z 30g WPC, masłem orzechowym / migdałowym oraz owocami.
- Przed siłownią pre-workout (głównie kofeina, ale również jakieś śladowe ilości cytruliny, kreatyny, beta-alaniny i BCAA). Na siłowni robię albo godzinę high intensity cardio, lub 20-30 minut high intensity cardio i około godzinę treningu siłowego. W tym drugim wypadku dorzucam jeszcze żel energetyczny. Podczas treningu popijam elektrolity (750ml), ponieważ zwykle pocę się jak dzika świnia.
- Po treningu siłowym 30gg WPI.
- Po każdym posiłku z węglami glucose disposal agent oraz 1000mg omega 3.
- Na wieczór cynk + magnez + witamina B6 oraz witamina D3 + K1 + K2.
- Raz dziennie często wpada jeszcze witamina C, ponieważ niedawno miałem bardzo upierdliwą infekcję zatok i nie chcę, żeby wróciła.

Pytanie, czy trochę nie przeginam? Co byście zmienili?
  • 8
@matiimakaka: xdddd

Glukoneogeneza i glikoliza są procesem ciągłym a nieprzerwanymi a nie zero jedynkowymi; posiadają inną sekrecje zmienną w czasie. Zjedzenie posiłku z WPI nagle magicznie nie sprawi, że będzie ogromna różnica przeznaczona na tej proces. To nawet na poziomie pro nie jest różnica, którą należy się przejmować. Szczególnie, ze osiągnięcie top peaku tego zjawiska musiałoby spalić cały glikogen zarówno mięśniowy jak i wątrobowy co nie jest możliwe do wykonania 20
@chaczapuri: Można brać razem zarówno minerały/witaminy będące antagonistami; jest to niestety wielokrotnie przepisany błąd i nie rozumienie tematu, w którym ktoś posługuje się tylko myśleniem in vitro a nie in vivo. Ponieważ. organizmie mamy tak zwany uptake level [UL] danych związków mogących być transportowanych jednocześnie podobnymi szlakami. Oprócz tego drugim parametrem jest Tolerable Upper Limit (TUL), który dotyczy jednego konkretnego związku. Utraty w praktyce są nieistotne aby się tym przejmować i