Wpis z mikrobloga

@TWezmyr: Udokumentowano jak do tej pory stratę 1600 ruskich czołgów. Nie widzę jakiegoś problemu w tym, żeby stracili drugie tyle. Tym bardziej, że Ukraińcy mają teraz ok. 1000 czołgów. Te dodatkowe 200 to będzie bardzo odczuwalny zastrzyk. Mówimy o 70 maszynach od nas, ok. 100 od reszty UE bez Hiszpanii, a do tego jeszcze 30 od Amerykanów.

Nie będę powtarzać jakichś frazesów, że Ruscy są niewyszkoleni, pijani czy co tam jeszcze.
@TWezmyr: Chodzi o możliwości taktyczne i w razie mocnego skoncentrowania ofensywy na danym odcinku frontu, mieć możliwość przeprowadzenia silnego kontrataku na innym odcinku lub wyparciu wroga. Rosja wiedząc że Ukry mają taką możliwość, będzie musiała brać to pod uwagę.
@b4neno: T 74 z czech + twarde + wszystkie inne czolgi.
Zrodlo na ataki piechoty? Nie wiem, poczytaj sobie jakikolwiek telegram z obu stron i filmy.

Kiedy mi pokazesz swoj paszport/dowod rusku?
@TWezmyr
te czołgi+ Bradley, marder, stryker, zachodnia Arta skoncentrowana w powiedzmy 2-3 brygadach weteranów (Ukraina oszczędza najlepsze jednostki) do tego miejscowa dominacja w powietrzu ( zachodnie opl w tym samobieżne i prawdopodobnie równie szybko jakieś starsze f16) pozwoli w pełni zastosować natowska doktrynę i w dokładnie wybranym miejscu zrobić ruskim gwiezdne wojny tak że dobrze jeśli uciekające "armie" zatrzymają się w Rostowie i bielogrodzie. Ofensywy na Chersoń i przełamanie pod balakija już
@TWezmyr: Ogólnie przyjmuje się że jeżeli atakujesz to musisz mieć 3 razy większe siły. A biorąc pod uwagę #!$%@? Ukrainców z wysokim morale broniących swojego kraju vs. ruskie walczące dla kasy i zbieranina z łapanki to pewnie 5 krotna przewaga.
@TWezmyr: jak na coś co w niczym ukrainie nie pomoże to te 100 czołgów wywołało symfonię krzyków i lawinę pytań "a po co? a na co? a co im to da?"
Nic im nie da, trzy dni i kijów zajęty, można spać spakojno.
@slapdash
nie pytałem po co, bo to oczywiste, ale byłem ciekaw tego, co można osiągnąć dzięki takiemu wsparciu. I dostałem kilka odpowiedzi, które mi to jasno określiły. Od Ciebie takie nie otrzymałem, ale końcu, na wszystkim człowiek nie musi się znać.