Wpis z mikrobloga

@Viado:

na froncie dla juniorow eldorado sie juz skonczylo, bedzie placz i krzyk jak po skonczonym bootcampie nagle okaze sie, ze nie ma gdzie pracowac :D
  • Odpowiedz
@cppguy: A na backendzie jak wygląda sytuacja? Jestem na grupkach stażystów/juniorów i z tego co widzę na oferty frontendowe odpowiada po kikadziesiąst/kilkaset osób, a na oferty z backendu wielokrotnie mniej. Dobre mam obserwacje?
  • Odpowiedz
Eldorado się w końcu kończy, a to dopiero początek. W sumie dobrze bo żadna inna branża nie akumulowała takiej ilości zarozumiałych buców którzy uzurpowali sobie prawo do patrzenia z góry na resztę społeczeństwa z powodu wysokiej cyfry na koncie. Zimny prysznic bardzo dobrze tutaj zrobi.


@Viado:
1. Dalej jest świetnie.
2. Na tle reszty społeczeństwa jest świetnie.
3. Patrzenie z góry wchodzi w krew i nawet okresowa zmiana wynagrodzenia tego nie
  • Odpowiedz
@Viado: to jest copium
dużo moich kumpli w ciągu ostatnich 12 miesięcy zmieniło pracę ze wzrostem wynagrodzenia o średnio 50%, 30-40k to już nie jest nic nadzwyczajnego

przykro mi
  • Odpowiedz
Dodam jeszcze, że na te 100 osób na jedno miejsce to z 20% faktycznie nadaje się do czegokolwiek. Jak mówię, siędze na grupkach i niektórzy jedynie co mają wspólnego z kodowaniem, to jakiś bootcamp i projekt na githubie przepisany 1 do 1 z tutoriala
  • Odpowiedz