Wpis z mikrobloga

Czy można w Polsce zakupić tablice tymczasowe po zakupie auta w Niemczech i wrócić po to auto do Niemiec i następnie z założonymi tablicami (polskimi tymczasowymi) wrócić z DE do Polski? Czy coś pominąłem? Bo najwięcej materiałów w internecie dotyczy niemieckich tablic wywozowych, a co jeśli mogę otrzymać wszystkie dokumenty od Niemca, zapłacić wszystko, zarejestrować auto tymczasowo w PL i pojechać po auto? jest to okej?

#export #motoryzacja #niemcy
  • 7
@Grzesznik01: to najprościej będzie z exportowymi wywozowymi niemieckimi, bo auto nie jest zarejestrowane jeszcze w DE. W sumie to nadal nie jest pewny czy polskie tymczasowe byłyby możliwe na przyjazd, ale na pewno jest to upierdliwe, bo musiałbym otrzymać umowę i dowód w oryginale.
@Leniwiec1: ale czemu sobie robisz pod górke. blachy kosztuja jakies 50-75 euro z ubezpieczeniem na cala europe na kilka dni i kazdy handlarz ci je zalatwi od reki bo maja w urzedach specjalnych ludzi do tego. Zakladasz i smigasz, w czym problem?
@bruhh: własnie chciałem jak najprościej, bo auto juz oglądałem i serwis sam się mnie pytał, czy nie chcę sobie zorganizować tablic w PL, a oni dostarczą dokumenty (po auto jeszcze i tak muszę pojechać). I stąd zwątpiłem, bo od początku zakładałem niemieckie tablice eksportowe i nie wiedziałem, że są inne opcje.