Wpis z mikrobloga

Jakiego tricku nauczyliście się w podstawówce i zapamiętaliście do dziś?
Nam nauczycielka pokazała trick, jak zapamiętać liczbę dni miesiąca za pomocą dłoni, czasami sam do dziś z tego korzystam, choć mam kalendarz w PC czy telefonie, ale czasami szybciej jest na dłoniach.

Jak korzystać? Kostka zawsze ma 31 dni, a dołek 30. Proste :)
Mega fajnie, że zgadza się lipiec i sierpień z naszymi dłoniami.

Dziękuje za pokazanie mi tego tricku, pani z szkoły :)

#szkola #tricki #mnemotechnika
Pobierz aptitude - Jakiego tricku nauczyliście się w podstawówce i zapamiętaliście do dziś?
N...
źródło: szkola
  • 113
Niektórzy w podstawówce klepali ja pamięć spółgłoski i samogłoski a ja znałem trik. Może pomóc Waszym dzieciom. Spółgłoski mowione na głos składają się zawsze z więcej niż jednej litery "er" "zet" "wu" albo prościej "ry" "zy" "wy", samogłoski zawsze z jednej. "i" "a" "o".


@kidi1: ja myślałem, że wszyscy się tego tak uczyli. Nam to nauczycielka od polskiego tak wytłumaczyła i dukaliśmy wspólnie alfabet, żeby wyłapywać gdzie jest jeden znak, a
@aptitude: układ kolorów tęczy można zapamiętać dzięki wierszykowi: "Czemu patrzysz, żabo zielona, na grubego faraona". Pierwsze litery słów w zdaniu to początkowe litery kolorów tęczy po kolei od zewnątrz: czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, granat, fiolet ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A stalaGnat? ( ͡º ͜ʖ͡º)


@karoryfer: Stalagnat to najłatwiej zapamiętać, bo gnat to kość, a stalagnat właśnie przypomina kość. NIe zdziwiłbym się, gdyby w ogóle nazwa się od tego wzięła. Po angielsku to jest pillars, czyli też się podobnie kojarzy.
@aptitude: bez kitu ten trik z kostkami zeby obczaic ile dni ma miesiac to chyba jedyna tego typu porada ktora faktyznie ma zastosowanie. Mi to co prawda pokazal dziadek, a nie ktos w szkole. Do dzisiaj uzywam i wow.

Najwieksza beka z tych jakichś super systemow liczenia na palcach. Jedna regula, druga regula pod warunkiem pierwszej, trzecia pod drugą, ale druga pod czwartą XD i zawsze najbardziej z nich korzystali ci,
Z tą precyzyjnością to bym nie przesadzał, bo bez problemu można to wypowiedzieć w mniej albo więcej niż skundę


@Rzuku: skoczków spadochronowych uczy się odliczania "sto dwadzieścia jeden, sto dwadzieścia dwa..." żeby mierzyć sekundy (po pociągnięciu za rączkę powinno się odczekać trzy sekundy i sprawdzić czy spadochron się poprawnie otworzył - nie za wcześnie tak żeby dać mu czas się wypełnić, ale też nie za późno, bo czas jest cenny jak
@BadSebastian: u nas oprócz "na ekierce siedzi wrona" bylo też słowo NEWS jak wiadomości po angielsku i robisz wtedy taki jakby zygzak, zawsze z tego korzystam xD
@Sarza01: to ja jestem jakiś specjalny i jak mnoże przez 9 to to działam tak
9*x
Cyfra dziesiętna:x-1
Cyfra jednostek: taka liczba po której dodaniu do cyfry dziesiątek otrzymamy 9 xD