Wpis z mikrobloga

Jakiego tricku nauczyliście się w podstawówce i zapamiętaliście do dziś?
Nam nauczycielka pokazała trick, jak zapamiętać liczbę dni miesiąca za pomocą dłoni, czasami sam do dziś z tego korzystam, choć mam kalendarz w PC czy telefonie, ale czasami szybciej jest na dłoniach.

Jak korzystać? Kostka zawsze ma 31 dni, a dołek 30. Proste :)
Mega fajnie, że zgadza się lipiec i sierpień z naszymi dłoniami.

Dziękuje za pokazanie mi tego tricku, pani z szkoły :)

#szkola #tricki #mnemotechnika
aptitude - Jakiego tricku nauczyliście się w podstawówce i zapamiętaliście do dziś?
N...

źródło: szkola

Pobierz
  • 113
  • Odpowiedz
@aptitude: mi w podstawówce pomagało mnożenie przez 9 na palcach - musimy rozłożyć przed sobą dłonie i założyć, że każdy z palców odpowiada liczbie od 1 do 10. Jeśli chcemy pomnożyć na przykład 7 i 9, wystarczy zgiąć siódmy palec, czyli 6 przed zgiętym palcem i 3 po nim. Wynikiem jest 63 :)
  • Odpowiedz
@aptitude: Ja kiedyś za dzieciaka mialem duzy problem z szybkim ogarnieciem prawa/lewa strona. No i pokazano mi trik, że jak wyprostujemy lewą dłoń, to palec wskazujący razem z kciukiem tworzy literę "L" i zawsze będzie to lewa strona :) W drugiej dłoni już tak nie zrobisz, więc łatwo zgadnąć że to ta "nie lewa" strona :)
simsakPL - @aptitude: Ja kiedyś za dzieciaka mialem duzy problem z szybkim ogarniecie...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@simsakPL: Ciekawe! Ja tego dopiero z miesiąc temu nauczyłem się przypadkiem jak oglądałem YouTube. Fajny trick i szybki do wykonania!

Ja zawsze korzystałem/korzystam z trricku podania lęki.
  • Odpowiedz
@aptitude: w liceum pani śmieszek od geografii nauczyła nas jak łatwo odróżnić stalaktyty od stalagmitów (w sensie, który to ten tworzący się na ziemi, a który na stropie).

Otóż stalagmit ma w sobie literę G. A na G zaczyna się "gówno". Gówno leży na ziemi więc stalagmit to ten wyrastający z ziemi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@aptitude: Jeżeli nie ogarniasz stron świata czyli NESW, to przypomnij sobie tekst : Na Ekierce Siedzi Wrona, zaczynając od góry i idąc zgodnie z ruchem wskazówek zegara.
Jeśli nie masz stopera, a chcesz precyzyjnie odliczyć sekundę, to powiedz "dwadzieścia jeden"
  • Odpowiedz
@aptitude: Niektórzy w podstawówce klepali ja pamięć spółgłoski i samogłoski a ja znałem trik. Może pomóc Waszym dzieciom. Spółgłoski mowione na głos składają się zawsze z więcej niż jednej litery "er" "zet" "wu" albo prościej "ry" "zy" "wy", samogłoski zawsze z jednej. "i" "a" "o".
  • Odpowiedz