Wpis z mikrobloga

27 798 + 114 = 27 912

Styczniowa seta - nr 3

Kolejne Gran Fondo już zdobyte, także w tym miesiącu jest dobra zagrzewa do jazdy ()
Mimo niezapowiedzianego przez prognozy deszczu przez 1 godzinę w końcówce trasy, oceniam setkę na bardzo dobrą.
Poza tym trasa pokonana bez większych przeszkód, wiatr niemal zerowy i miłe dla oka krajobrazy ().

PS Pytanie do #kierowcy z #polskiedrogi
Mam wrażenie, że mimo dobrych chęci za każdym razem wczesne wystawienie ręki przed skrętem nie powoduje reakcji tj. wcześniejsze ruszenie z drogi podporządkowej lub powstrzymanie się od wyprzedzania.
Czy sygnalizowanie zamiaru skrętu przez rowerzystę w sumie na coś wam się przydaje? Czy może jestem zbyt nadgorliwy?

Zdjęcia:
1 - Pałac "Noce i Dnie" przy DW802 - Pogorzel,
2 - Zjazd z DW802 w kierunku DK76 - Siennica,
3 - Kościół przy rynku z pocz. XX w. - Parysów,
4 - Droga rowerowa (tutaj jej najczystszy odcinek ( ) ) - Huta Mińska,
5 - Dystans dzienny z licznika.

Przebieg własny -
styczeń 2023_: 829 km

#rowerowyrownik #mazowsze #mtb #100km

Skrypt | Statystyki
ElektrizPL - 27 798 + 114 = 27 912

Styczniowa seta - nr 3

Kolejne Gran Fondo już zd...

źródło: trip-20230124

Pobierz
  • 4
@ElektrizPL tak i to bardzo. Raz mnie, całkiem słusznie zresztą, strąbił że nie pokazałem że skręcam kiedy jechałem rowerem. Niestety łuk mnie trochę zaskoczył, a skrzyżowanie było na łuku. Przed łukiem i tak by nie widział, a w trakcie hamowania nie miałem trzeciej ręki. Czułem niesmak przez resztę drogi ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Mahanie przydaje się przede wszystkim, żeby kierowca wiedział czy ma czekać czy nie. Bo jednak
Czy sygnalizowanie zamiaru skrętu przez rowerzystę w sumie na coś wam się przydaje? Czy może jestem zbyt nadgorliwy?


@ElektrizPL: Ty się weź nie rozpędzaj z takimi rozkminami, bo artykuł 22 PORD stanowi:

5a. W przypadku gdy pojazd nie jest wyposażony w kierunkowskazy, kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu przez wyciągnięcie ręki w stronę zamierzonej zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu.
Mam wrażenie, że mimo dobrych chęci za każdym razem wczesne wystawienie ręki przed skrętem nie powoduje reakcji tj. wcześniejsze ruszenie z drogi podporządkowej lub powstrzymanie się od wyprzedzania.

Czy sygnalizowanie zamiaru skrętu przez rowerzystę w sumie na coś wam się przydaje? Czy może jestem zbyt nadgorliwy?


@ElektrizPL: Możesz i sygnalizować skręt w lewo, możesz i wcześniej zjechać do środka jezdni, a i tak będziesz wyprzedzany przez debili. Dokonane na mnie wielokrotnie,
@Paczek_w_masle:

a ktoś przed skrzyżowaniem mnie wyprzedza i przecina mi drogę skręcając w prawo

Niestety też tak miewałem i bywałem świadkiem takich incydentów na skrzyżowaniach gdzie jedzie się po kiełbasie.
Dla mnie to jest straszny brak wyobraźni kierowcy i nie powinien zamykać furtki na skrzyżowaniu.

@AbaddonLincoln:
Dzięki za uświadomienie. Myślałem że sygnalizacja zmiany kierunków jest u nas tak bardzo ekonomicznie traktowana, że może nawet samo wystawienie ręki stało się jakimś