Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@PeterGosling: Generalnie parental control w telefonach kaszojadów to ważna rzecz, ale celowe upośledzanie dzieciaka to trochę patologia.

a nie, doczytałem, że młody to #programista15k, więc skoro śmiga przy PC to po co udawać, że telefon go ogłupia skoro na tiktoka i instagrama może też wejść z poziomu przeglądarki co zapewne robi skoro nie ma normalnego małego internetu xD
zabawne że piszecie to jako użytkownicy portalu wykop. Tak samo zabawne że takie gówno (dla poklasku i lajków oczywiście) wstawia typ z kontem na twitterze.


@PeterGosling: użytkownicy portalu wykop i typ z kontem na twitterze są dorośli i to, co im się miało upośledzić przez spędzanie czasu przed ekranem już zostało upośledzone. Trzynastolatek dopiero rozwija swoją inteligencję emocjonalną i spędzanie czasu przed ekranami temu nie pomaga
@PeterGosling
Z jednej strony trochę ma rację, z drugiej mając już 13 lat jednak środowisko będzie się z niego śmiało i tak jak mówisz będzie wykluczone - izolowane. Wydaje mi się że mogliby porozmawiać mocno na ten temat, albo żeby nie pobierał ig itp bo to nie problem, a miał na przykład mess. Powiecie, że da się ominąć, ale jak ma kompa to ma dostęp do tego co na telefonie.
@PeterGosling: najgorzej że jego rówieśnicy ciągle komunikują się online czy to na lekcjach czy poza nimi na jakichś messengerach, budują przez to jakieś głębsze relacje, a on jest totalnie wykluczony przez to. Spora część życia wśród klasowej społeczności dzieje się za jego plecami. Może nawet się na jakichś konwersacjach śmieją z niego że jako jedyny jest poza nią.
Trochę szkoda dziecka.
zabawne że piszecie to jako użytkownicy portalu wykop.


po pierwsze dorośli (przynajmniej częsciowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)), po drugie jaki jest związek z byciem użytkownikiem wykopu a pochwalaniem takiej formy spędzania czasu? Nie mogę mieć krytycznego stosunku do własnych czynności? Co to za myślenie

Tak samo zabawne że takie gówno (dla poklasku i lajków oczywiście) wstawia typ z kontem na twitterze.


I posiadanie konta na tweeterze = najbardziej
XD Nie bądźcie takimi boomerami.
Jest to porównywalna sytuacja jak kiedy ja miałem 13 lat to garstka rodziców zabraniała swoim dzieciom grać w gry wideo, bo gdzieś tam słyszeli, że wywołuje to eksplozję agresji u dziecka i zamienia je w małego psychopatę. Ten chłop z twittera z picrel opa jest dzisiejszą wersją tego dziwnego rodzica.
Ale to trochę inna sprawa bo gierki to tylko rozrywka, a internet to nierozłączny element dzisiejszego życia,
to po co udawać, że telefon go ogłupia skoro na tiktoka i instagrama może też wejść z poziomu przeglądarki co zapewne robi skoro nie ma normalnego małego internetu xD


@le1t00: Nie weźmie laptopa ze sobą wszędzie to jest duża różnica